28 травня, 2024
Ми в соцмережах

Ракетний удар по церкві на Житомирщині кваліфікували як воєнний злочин

  • Фото: поліція
  • 3 травня, 2022 10:45

Поліцейські продовжують розслідувати воєнні злочини, скоєні російською армією на території Житомирської області. Зокрема, правоохоронці повідомили про ракетний обстріл Свято-Хрестовоздвиженської церкви у с. Нова Буда.

Подія сталася 1 березня. Внаслідок обстрілу було травмовано місцевого жителя.

"Найбільший уламок упав просто посеред дороги перед будівлею храму, іншими посікло дах прицерковної каплиці, довколишні дерева, а від вибухової хвилі повилітали шибки практично в усіх вікнах споруди", - розповідає місцевий староста Анатолій Писаренко.

У момент падіння в кількох метрах від епіцентру випадково опинився Микола Ковальчук: 52-річний чоловік проживає поряд з церквою і якраз проходив повз по дорозі у магазин. Тепер він вважає 1 березня своїм другим днем народження.

"Мене зачепило… Розсікло голову, наклали шви…Чув гуркіт і не встиг навіть зрозуміти, як вдарило і відкинуло мене у сторону кущів", - зазначає чоловік.

А ще на чоловікові розрізало навпіл дублянку та вирвало рукав. Згодом сільський староста відвіз пораненого у лікарню, де йому надали медичну допомогу та наклали кілька швів.

Неподалік того дня проїздив й інший місцевий житель.

"Їхав машиною. Побачив два літаки у небі. Проїхав саме це місце, обертаюсь, а там уже дим і пил стовпом, - згадує Анатолій Кобилянський. - Бабахнула через кілька хвилин, як я проїхав".

За попередніми висновками фахівців УДСНС, які разом з поліцейськими проводили огляд місця події, впали уламки ворожої авіаракети. Збереглося навіть маркування дати її виготовлення.

Архітектор Потіївської територіальної громади Ганна Гуменюк розповідає, що перші згадки про Свято-Хрестовоздвиженську церкву датуються 1900 роком, тобто храму щонайменше понад 120 років.

Поліцейські фіксують всі обставини та визначають кваліфікацію події як воєнний злочин - ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Поділитись

Новини по темі: