16 липня, 2024
Ми в соцмережах

Ракетний удар на Звягельщині завдав збитків на десятки мільйонів гривень: висновки екологів

  • Фото: Звягельська міська рада
  • 9 травня, 2024 8:42

Понад 63 млн грн – сума збитків довкіллю внаслідок ворожої атаки на промисловий об’єкт у Звягельській громаді.

Фахівці Держекоінспекції Поліського округу провели розрахунок розміру шкоди, яка була завдана довкіллю у результаті влучання ворожого БпЛА у промисловий об’єкт на території Звягельського району.

«Майже щодня рф наносить ракетні удари по критичній інфраструктурі та промислових об’єктах України. І з кожною новою російською атакою на наші міста і села збільшується і сума збитків, завданих екосистемі. Цього разу ворог зруйнував промисловий обʼєкт на Звягельщині. Сума збитків, завданих довкіллю, склала понад 63 млн грн, - розповідає начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський. – Усього ж за більш як два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну розмір шкоди, завданої довкіллю Житомирщини, становить 17,8 млдр грн. Інспекцією фіксується кожна гривня збитків для майбутнього представництва у Міжнародних судах, для стягнення компенсацій і відновлення безпечного довкілля, для подальшого об’єднання світу навколо імплементації Формули миру Президента Володимира Зеленського, зокрема, пункту 8 «Екологічна безпека». Ворог має понести відповідальність за злочини, вчинені на українській землі, - і проти людей, і проти довкілля».

Нагадаємо, 8 квітня 2024 року росія атакувала БпЛА типу "Shahed" промисловий об’єкт в Звягельській громаді Житомирщини. На місці виникла пожежа.

Фахівці Держекоінспекції Поліського округу цього ж дня виїжджали на місце події та почали фіксувати збитки, зокрема, від забруднення повітря та землі.

Поділитись

Новини по темі: