Найближчими днями відбудеться закупівля автотранспорту та обладнання для підрозділу протиповітряної оборони області. Понад 120 млн грн на це виділили Збройним силам України обласна військова адміністрація разом з громадами Житомирщини. Також наші оборонці продовжують ставити на бойове чергування спеціально обладнані пікапи, закуплені раніше громадами та волонтерами.
Про це під час брифінгу розповів начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
"Задля того, щоб наші захисники отримували максимальний обсяг допомоги продовжує діяльність створена при обласній військовій адміністрації робоча група «Прозорість та підзвітність». За ініціативи контролюючих органів, що входять до складу групи, відмінено декілька тендерів на загальну суму понад 6,5 млн грн. До нашої роботи активно долучаються громадські організації. На цьому тижні ми підписали меморандум про співпрацю з «Поліським щитом». Ще декілька організацій виявили бажання приєднатися до спільної роботи. Продовжуємо реконструювати сховища та укриття по всій Житомирщині. На цьому тижні мав можливість особисто перевірити результати співпраці з Дитячим фондом ЮНІСЕФ в цьому напрямку. Укриття для майже 300 учнів одного з найстаріших навчальних закладів в Коростені вже забезпечує ліцеїстів не лише надійним захистом, а й приємною атмосферою попри війну та тривоги. Найближчим часом так само зміниться укриття в міській лікарні. Внутрішні роботи та монтаж вентиляції вже проведені. На черзі облаштування", - повідомив Бунечко.
Водночас зазначається, що завдяки ефективній співпраці обласної адміністрації, Першої окремої бригади імені князя Лева Державної спеціальної служби транспорту та проєкту відновлення України UNITED24, ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським вдалося побудувати новий міст у Народицькій громаді на місці зруйнованого росіянами.
Також триває ефективна співпраця з естонськими партнерами.
"На тижні обговорили з Надзвичайним та Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні пані Аннелі КОЛЬК відкриття другої черги дитячого садочка в Овручі, а також нові проєкти відновлення та підтримки громад, які найбільше постраждали від російської агресії", - додав начальник ОВА.
Відзначається, що у Житомирщини є значний позитивний досвід роботи з інвесторами, перспективними напрямками можуть стати оборонні технології:
- виробництво дронів, в якому ми вже маємо позитивний досвід в розробці, виробництві та тренуванні пілотів;
- ремонт та обслуговування військової техніки та інші складові.
Також перспективним є розвиток логістичних центрів та кластера видобувної промисловості та будівельних матеріалів.