7 лютого, 2025
Ми в соцмережах

Пік ще попереду: весняні паводки в Україні не припиняються

  • Фото: Журнал Житомира
  • 18 квітня, 2023 16:45

Цьогоріч весна в Україні видалась дощовою, внаслідок чого рівень води в річках значно піднявся, чимало територій виявилось підтопленими.

Рівень води в Тетереві піднявся до найвищої позначки за останні 8 років. По області вода затопила городи та навіть домівки. На Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині та ще низці областей під водою опинились цілі села.


Фото: Журнал Житомира

«У низці областей оголошено червоний рівень небезпеки через весняне водопілля. Точно сказати про дату, на яку припаде пік водопілля, неможливо. У нас є, за прогностичними даними, період 10 днів, з 18 по 28 квітня. Саме в цей період ми очікуємо проходження максимальних рівнів», — повідомляють у ДСНС України.

В Українському гідрометцентрі повідомляють, що 18-19 квітня на Верхньому Дніпрі знову спостерігатиметься максимальний рівень весняного водопілля. Внаслідок цього відбудеться затоплення заплави, порушення транспортного сполучення, обтоплення та відрізання від основних шляхів сполучення, часткове затоплення окремих населених пунктів. Можливе навіть початкове затоплення житлових будинків у ряді прирічкових сіл.



Фото: Журнал Житомира

За прогнозами метеорологині Наталки Діденко, у північний частині країни завтра, 19 квітня, опади малоймовірні. Проте, пік водопілля ще попереду.

«Вода, на жаль, показує всі слабкі місця вибору хаотичної забудови, порушених правил та норм будівництва на заплавах, нечищених протоків та стоків. За експертними оцінками Українського Гідрометцентру, пік водопілля припадає на 18-28 квітня, вода ще надходитиме», — каже пані Наталя.


Чим загрожує весняна повінь 

В Укргідроенерго підтверджують, що весняне водопілля цього року справді потужне та стрімке. Рясні дощі та зростання рівня підземних вод наповнили ріки. На фоні світового зневоднення таке явище здається неприродним, підкреслюють в Укргідроенерго.

«Воді, яка прибуває, особливо на Поліссі, немає куди подітися. Переважно це вода, що йде з верхів'я Десни, яка впадає у Дніпро, тобто з Росії і Білорусі. Повінь більша, ніж ми спостерігали останні 10 років. А в Києві, цілком можливо, вона буде більшою за період з 1989 року», — каже еколог Богдан Кученко.

Водночас, катастрофічної загрози, на думку спеціаліста, немає. 


Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: