Ми в соцмережах

Новоград-Волинському офіційно повернено історичну назву Звягель

  • Фото: Novograd City
  • 23 червня, 2022 16:03

6 червня 2022 року міською радою Новограда-Волинського було проголосовано за перейменування міста. Рішення про присвоєння йому назви Звягель підтримали 22 із 30 присутніх депутатів.

Про це повідомляє Суспільне.

До ІХІ століття Новоград-Волинський звався Возвягіль. Під час правління Великого князівства Литовського та Речі Посполитої його стали називати Звягель. У 1795 році Катерина ІІ видала указ перейменувати величне старовинне місто на Новоград-Волинський, щоб стерти його історію та вигадати нову, як це люблять робити всі московити.

Назва лишалась і за часів незалежності України, хоча деякі громадяни та діячі не втрачали надії змінити її.

«У нашій громаді думка з приводу перейменування міста є неоднозначною. Ми по-різному до цих питань підходили у певних періодах за різних керівництв, за різних міських голів. Я точно впевнений у тому, що у певному часі ми запізнилися із прийняттям цього рішення. Немає у нас більше спільної історії з Росією», — зазначив міський голова Микола Боровець.

Велика частина населення відтепер Звягеля вважає, що попередня назва була колоніальним топонімом. Ідею повернути історичну назву місту підтримав Інститут національної пам’яті. Існують і ініціативні групи, яким не подобаються такі зміни.

Остаточне рішення прийняла Житомирська обласна рада, а за нею і Верховна Рада. Рішення було прийнято практично одноголосно.

Поділитись

Новини по темі: