У Поліському заповіднику, що на півночі Житомирської області, помітили рідкісного для нашої місцевості золотистого шакала. Про це повідомили на Facebook-сторінці заповідника.
"В останні роки зареєстровано вже третій новий вид для теріофауни. У попередні роки були вперше зустрінуті зубр і шляхетний олень. Цього разу це золотистий шакал (Canis aureus Linnaeus, 1758)", - йдеться у повідомленні.
У Поліському заповіднику вид зареєстрований поблизу долини р. Уборть. Чисельність на півночі Житомирщини вкрай низька.
Фахівці кажуть, що у перспективі цей вид разом з американською норкою, лисицею і яструбом може долучитись до нападів на домашню птицю у лісових селах. До прикладу у с.Селезівка, де розміщена центральна садиба Поліського заповідника, такі напади вже звичне явище.
Шакал хижак середнього розміру. Порівняно з іншими видами псових, золотистий шакал має один з найбільших ареалів в Європі та Азії. Завдяки високій пластичності поведінки, пристосування до різних ландшафтів і всеїдному харчуванню золотистий шакал розширює свій ареал у Європі та Україні.
Найвища ймовірність зустріти цей вид, як правило, у сутінковий час, але їхня активність у місцях, де вони живуть поблизу людей, переважно нічна.
Українські зоологи не схильні вважати, що шакал для України виявиться проблемним видом. З шакалом в Українському Поліссі науковці і місцеві жителі малознайомі.
На фото свіжий слід шакала на дорожній пилюці у заплаві р. Уборть.