Найменшу сову фауни України та зникаючого білоспинного дятла вдалось піймати в фотооб’єктив в Поліському заповіднику. Ці птахи занесені до Червоної книги і їх популяція є доволі незначною в Україні.
Фото птахів опублікував Поліський природний заповідник - Polissya Reserve .
“Коли перебуваешь в лісі, то завжди звертаєш увагу на пташок, що дають про себе знати голосом чи своєю активністю. А навчитись їх визначати, і головне, побачити та сфотографувати менш активних – це майстерність. То ж я завжди радію, якщо вдається хоча би помітити і визначити рідкісний вид. Проте серед нічних птахів я зазвичай зустрічала лише сов бородату та сіру. Моя мрія побачити нарешті сичика-горобця поки не здійснилась. Та це вдалося зробити Ігорю Вєтохіну, який нещодавно відвідав заповідник. Одразу два червонокнижних види! Це дійсно везіння! Я й не підозрювала, що мрія так близько, що я часто прохожу поруч і не підозрюю про присутність цієї крохи. А ще білоспинний дятел”, - написала співробітниця заповідника Ольга Бєльська.
Фото: Ігор Вєтохін
Що відомо про сичика-горобця
Один з 13-ти видів роду; єдиний вид роду у фауні України, представлений номінативним підвидом.
Відомо про незначну чисельність та вразливість цього підвиду. У Поліському заповіднику у 1996 р. зареєстровано 3 пари.
На Поліссі тримається в стиглих соснових і мішаних лісах. Живиться переважно мишоподібними гризунами, дрібними комахоїдними ссавцями, птахами, великими комахами. Восени робить запаси корму в дуплах і штучних гніздівлях.
Найменша сова фауни України. Довжина тіла: 15,2-17,5 см, розмах крил: 35-39 см, маса тіла: 50-77 г. Верх буруватий зі світлими плямами, низ - білуватий з темно-бурими поздовжніми рисками.
Фото: Ігор Вєтохін
Білоспинний дятел є рідкісним
Один з видів політипного роду Dendrocopos; один з 5-ти видів у фауні України.
Загальну чисельність виду в Україні оцінено в межах 570-930 пар. За останні 20 років чисельність виду скоротилась більше ніж у 3-4 рази. Причиною зміни чисельності є практика суцільних рубок старих лісів. Експлуатація лісових масивів особливо зросла за останні два десятиліття.
У Поліссі найчастіше займає вологі ліси або ж лісові заплави рік та біля берегів озер. Гніздиться у дуплах м'яких порід дерев.