15 квітня, 2024
Ми в соцмережах

На Житомирщині «прокинулись» палії сухої трави: які штрафи та покарання

  • Фото: Держекоінспекція
  • 29 лютого, 2024 14:12

Екоінспекція фіксує на Житомирщині перші факти спалювання сухостою та штрафує паліїв. Попри дію воєнного стану в країні, коли спалювання сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії, палії продовжують провокувати пожежі в екосистемах, завдаючи непоправної шкоди не лише довкіллю, але і здоров’ю кожного з нас.

Про це 29 лютого повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

За повідомленням ГУ ДСНС України у Житомирській області, з початку року на території області зафіксовано 8 випадків пожеж в екосистемах на площі 0,93 га, спричинених саме спалюванням сухої трави.

Так, 28 лютого на території однієї із громад Коростенського району Інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу було зафіксовано факт спалювання сухостою, палія притягнуто до відповідальності за ст.77-1 КУпАП, яка передбачає накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3060 грн.

«Інспекція вкотре нагадує, що відповідно до чинного законодавства особи, винні у виникненні пожеж у екосистемах, можуть бути притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності, - акцентує начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський. – Так, за спалювання сухої трави та листя передбачений штраф від 3060 до 6120 грн для громадян, від 15300 грн до 21420 грн на посадових осіб. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень».

Також керівник Інспекції наголошує, що з березня 2022 року Верховна Рада України внесла зміни до ККУ, посиливши відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема це стосується паліїв сухої трави. Відповідальність за злочини, передбачені ст.113 “Диверсія”, караються від 15 років до довічного ув'язнення.

Закликаємо громадян об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності.

Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном «102» або телефонуйте на гарячу лінію Інспекції:

068-717-03-34; +38 (0412) 46-49-54 (Житомирська область).

Поділитись

Новини по темі: