У лютому місцеві волонтери та юристи UAnimals подали заяву до поліції про кримінальне правопорушення через масове отруєння тварин у Бердичеві.
Відомо, що внаслідок отруєння загинули семеро безхатніх собак і одна домашня тварина. А 23 березня місцева кураторка повезла в клініку ще одну отруєну собаку — врятувати тварину не вдалося. Експертиза підтвердила смерть від отруєння. Окрім цього, одна з місцевих мешканок бачила чоловіка, який розкидав отруєне м'ясо та погрожував труїти тварин і надалі.
Про це 1 квітня повідомляє організація UAnimals.
"Попри фото та відео докази, висновки експертизи справа не рухається. Щобільше, поліція відмовляється визнавати кураторку потерпілою. Хоча жінка регулярно опікується цими тваринами, годує, лікує та платила за експертизу після смерті, поліція не визнає її опікункою, яка постраждала через смерть собак. Наголошуємо, що, відповідно до статті 23 закону «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняється бити, вбивати, отруювати чи калічити безпритульних тварин. Коли закон почне діяти, а поліція — захищати тварин? Чому аптеки продають рецептурний препарат, яким потім труять тварин, без рецепта? Питань дуже багато. Але найгірше — тварин досі труять, а справа не рухається. Ми вимагаємо знайти і покарати винних!", - йдеться в повідомленні.
У коментарі Журналу Житомира пресофіцерка ГУНП в Житомирській області Вікторія Дубовик зазначила, що поліція опрацьовує звернення:
"Вчора (1 квітня - ред.) до Бердичівського районного управління поліції надійшли звернення. Реєструємо, будемо опрацьовувати".
UAnimals також підготували запит про це у Держпродспоживслужбу.