Обласне управління Держгеокадастру незаконно передало у приватну власність земельну ділянку, на якій розташоване поселення ХІІ-ХІІІ століття. Про це повідомила Житомирська обласна прокуратура.
Мова йде за об’єкт культурної спадщини «Стрижівка-1». Це поселення ХІІ-ХІІІ століття і воно є пам’яткою археології.
«Наказом Головного управління Держгеокадастру в області двом місцевим жителям передано у приватну власність дві земельні ділянки загальною площею 4 га землі для ведення особистого селянського господарства, що на території Стрижівської сільської ради (тепер – Коростишівської міської територіальної громади). Проте прокурори окружної прокуратури встановили, що обом громадянам землю у приватну власність передано протиправно. Саме на території цих ділянок, на околиці села, що на лівому березі річки Тетерів, знаходиться пам’ятка археології – об’єкт культурної спадщини "Стрижівка-1. Поселення ХІІ-ХІІІ століття"», – йдеться у повідомленні.
В прокуратурі наголошують, що така земельна ділянка має історико-культурне призначення та належить державі в особі Житомирської обласної військової адміністрації.
За інформацією відомства, згодом обидва власники ділянок продали їх приватному товариству. Воно об’єднало землю з раніше придбаними ділянками та одержало право власності на земельну ділянку загальною площею 16 га. На такій площі власник землі планував видобувати пісок. Однак понад 300 місцевих жителів виступили проти промислової розробки кар’єрів, а Коростишівська міськрада відмовила надати дозвіл на розробку Стрижівського родовища піску.
Прокурори Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури заявили позов про повернення державі з приватної власності двох земельних ділянок площею 4 га, на яких розташована давня археологічна пам’ятка.
Наразі Господарський суд Житомирської області відкрив провадження у цій справі.