18 травня, 2024
Ми в соцмережах

На Житомирщині на 75% «Армії відновлення» складають жінки

  • Фото: Служба зайнятості
  • 31 травня, 2023 21:24

Більшість учасників суспільно корисних робіт, які організуються в рамках урядового проєкту "Армія відновлення" на Житомирщині, – це жінки.

Про це повідомляє Житомирська обласна служба зайнятості.

Загалом цьогоріч у 25 територіальних громадах області до таких робіт долучились вже 312 безробітних, з яких 171 жінка.

 «Ми працюємо в реаліях воєнного часу, коли багато чоловіків добровільно або ж у зв’язку з мобілізацією пішли боронити рідну країну від навали ворогів. Тож на ринку праці нині – до 75% жінок. І вони досить активно відгукуються на пропозиції попрацювати на користь громади та її жителів» - конкретизує директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна.

Найбільше жінок потрудилися на суспільно корисних роботах у Чуднівській, Любарській, Волицькій та Хорошівській територіальних громадах (від 21 до 30 осіб). Вони, здебільшого, надавали допомогу вразливим верствам населення (особам з інвалідністю, внутрішньо переміщеним українцям, громадянам похилого віку, хворим, сім’ям, члени яких проходять службу в лавах ЗСУ) та постраждалим внаслідок бойових дій, обладнували й прибирали укриття та пункти незламності, забезпечували функціонування місць для внутрішніх переселенців, плели маскувальні сітки та ін.

«Суспільно корисні роботи нині слугують великою підтримкою сімей, члени яких служать в ЗСУ. Зокрема, у Високівській громаді безробітні доглядають чотирьох жінок, які залишились самотніми, бо діти пішли захищати країну. Одна з жінок – Ткаченко Марія Павлівна, двоє синів якої нині боронять Батьківщину, не в змозі про себе потурбуватися, тож допомога їй від держави у такий спосіб – це дуже важливо і цінно» - розповідає Галина Корінна.

Проєкт "Армія відновлення" допомагає і самим громадам оперативно вирішувати низку нагальних питань, не витрачаючи час на пошук коштів та виконавців робіт. Більшість укриттів у Чуднівській громаді впорядковані саме силами безробітних учасників проєкту. Так само непрацюючі жительки Старочорторийського округу Любарської ТГ обладнали підвальне приміщення будинку культури під укриття для учнів місцевої школи. А в Станишівській ТГ жінки зайняті плетінням маскувальних сіток для наших воїнів.

Працівники, які беруть участь у суспільно корисних роботах, отримують мінімальну заробітну плату (6 700 грн) або вищу. З Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття на ці цілі вже профінансовано понад 2,2 млн. грн.

Поділитись

Новини по темі: