7 жовтня, 2024
Ми в соцмережах

Куплені права: на Житомирщині за рік зафіксовано 263 справи за фактами підробки посвідчень водія

  • Фото: ілюстративне
  • 19 грудня, 2023 11:48

З початку 2023 року на території Житомирщини зареєстровано 263 кримінальних провадження за фактами підроблення посвідчень водія, зокрема тракториста-машиніста. 148 таких керманичів вже опинилися на лаві підсудних. 

Статистику 19 грудня надав Відділ комунікації поліції Житомирської області.

"В Україні для отримання посвідчення водія необхідно пройти медичний огляд, відповідну підготовку та успішно скласти теоретичний і практичний іспити. Однак дехто знаходить шляхи оминути цей алгоритм. Вже після вилучення фальшивих документів їх власники зазвичай пояснюють, що були позбавлені права керування транспортними засобами за нетверезе водіння, в інших випадках - навіть не мали наміру складати іспити та обрали «легкий шлях». Всього протягом року поліцейські вилучили 197 водійських посвідчень з ознаками підробки", - зазначають в поліції.

До статистики наводять яскраві приклади. Відтак на початку січня за порушення Правил дорожнього руху поліцейські зупинили автомобіль в Андрушівській громаді. 52-річний водій надав правоохоронцям посвідчення. За допомогою інформаційних баз поліцейські з'ясували, що документ з аналогічними серією та номером видавався жінці.

"У вересні у с. Тетерівці Житомирського району, під час перевірки документів, 61-річний керманич з Хмельниччини надав поліцейським підроблене посвідчення водія. Документ вилучили дізнавачі ВП №1 Житомирського райуправління поліції. Згодом його фіктивність підтвердили й висновки проведених експертиз. Водій розповів правоохоронцям, що ще у 2019 році його було притягнуто до адміністративної відповідальності за нетверезе кермування та був позбавлення права сідати за кермо строком 1 рік. У 2021 році чоловік, а його словами, придбав «посвідчення водія» у столичній підземці", - розповіли у відділі комунікації.

Також 11 грудня, на Овруччині, вже в іншого водія, 45-річного місцевого жителя поліцейські вилучили документ за подібних обставин. Керманич пояснив, що посвідчення водія він придбав у Інтернет-мережі.

Крім того, дізнавачами поліції області розпочато 66 кримінальних проваджень за фактами підробки посвідчень тракториста-машиніста. Нагадаємо, видача таких посвідчень проводиться територіальними органами Держпродспоживслужби. Чоловіки, у яких було вилучено несправжні документи, пояснювали відсутністю змоги пройти відповідне навчання, або ж віддаленістю профільних освітніх закладів саме у їх місті чи районі.

Поліція застерігає: не маючи відповідної підготовки та користуючись підробленим документом, ви наражаєте на небезпеку як себе, так і інших учасників дорожнього руху.

Не шукайте незаконних шляхів отримання водійських документів. Пам’ятайте, за використання фіктивних документів передбачено відповідальність за ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Такі дії караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у 2023 році - понад 67 тисяч гривень) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років.

Поділитись

Новини по темі: