28 червня, 2024
Ми в соцмережах

Кліщі атакують: на Житомирщині зареєстровано 105 випадків хвороби Лайма

  • Фото: ілюстративне
  • 7 серпня, 2023 19:34

105 випадків хвороби Лайма зареєстрували на Житомирщині. Про це розповіла завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Волкова, передає Суспільне.

За її словами, цього року через погодні умови кількість укусів кліщів збільшилася у літні місяці. А ще декілька років тому активність кліщів спостерігалася здебільшого в березні та жовтні.

"З початку 2023 року зареєстровано 105 випадків хвороби Лайма серед людей, – каже Тетяна Волкова. – Минулого року за цей період було тільки 49 випадків хвороби. Захворюваність збільшилась у понад два рази".

З початку року до лабораторного центру для дослідження доставили шість кліщів.

"Було шість досліджень кліщів, – розповідає Тетяна Волкова. – Це ті кліщі, яких безпосередньо зняли з людей. Досліджували під мікроскопом. І ті дослідження, які провели, на всі сто відсотків показали, що всередині кліщі мають борелії – збудників хвороби Лайма".

"Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз – це інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями роду борелія. Переноситься кліщами-кровососами, які живуть у парках і лісах. Перший прояв хвороби – це кільцеподібна еритема у місці укусу кліща. Вона з'являється через декілька днів або навіть тижнів після укусу. Потім вона зникає, хвороба себе ніяк не проявляє, а затим з'являються пізні ускладнення. Це бореліозний енцефаліт, запалення головного мозку, яке може призвести до інвалідності", – пояснює Андрій Волков.

Директор комунального підприємства "Парк" Сергій Бондар розповідає, що обробку міських парків відпочинку від кліщів у 2023 році не проводили.

"Ми робимо покоси трави і видаляємо захаращення у Гідропарку, міському парку. Це основне, тому що дуже багато людей думають, що кліщ падає, наприклад, з дерева. Ні, це не так, він перебуває переважно на траві. З трави знизу він піднімається наверх і попадає чи на одяг, чи на шкіру людини або тварини. Тож покоси ми робимо. Трави ми не травимо, бо це не просто так. Закривається територія, вона дезінфікується, травиться, проходить декілька діб і тільки після цього можна запускати людей", – повідомив Сергій Бондар.

Наталія, переселенка з Маріуполя, гуляє з онукою Надією у житомирському сквері. Жінка каже, що дитина любить бігати по траві, тому, аби убезпечити онуку від укусів кліщів, одразу після прогулянки оглядають одяг і тіло дівчинки.

"Ми знімаємо ввесь одяг, моя дочка його одразу пере. І взуття теж перевіряємо, дивимось", – каже Наталія.

Жінка каже, що за рік проживання у Житомирі жодного разу не знаходили кліщів на власному одязі. Проте додає, якщо буде кліщ, то знає, як діяти.

"Постаралися б його позбутися тими способами, про які знаємо. Слава Богу, що нас це минуло. У нас і собачка маленька є, але проблем із кліщами поки не було", – розповіла Наталія.

Як діяти у разі виявлення кліща Журнал Житомира зібрав в матеріалі.

Поділитись

Новини по темі: