16 липня, 2024
Ми в соцмережах

Громаді в Житомирському районі повернуто з незаконного користування понад 160 га землі

  • Фото: ілюстративне
  • 14 червня, 2024 13:09

На Житомирщині прокуратура реально повернула громаді з незаконного користування понад 160 га землі вартістю 66 млн грн.

Про це 14 червня повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

"Прокурори Житомирської окружної прокуратури забезпечили реальне виконання рішення Житомирського апеляційного суду щодо повернення з незаконного користування Станишівській сільській раді понад 160 га землі. Йдеться про землі сільськогосподарського призначення, що на території колишньої Туровецької сільської ради Житомирського району. Значний масив сільгоспугідь у 2015 році надано житомирянину в оренду без проведення конкурсу. Одержання п’яти земельних ділянок на пільгових умовах він мотивував наміром створити фермерське господарство з вирощування сільгосппродукції. Насправді згодом усю площу передав у суборенду іншому товариству", - йеться в повідомленні.

Разом з цим прокурори встановили, що землю відповідач отримав незаконно, оскільки на той час вже як фермер займався сільськогосподарською діяльністю. За таких обставин міг отримати додаткову площу лише на конкурсних умовах.

Заявлений окружною прокуратурою позов щодо визнання недійсними договорів оренди, скасування держреєстрації та повернення землі державі судом першої інстанції не задоволено. 

Таке рішення прокуратура оскаржила в апеляційному суді, який визнав вимоги обґрунтованими.

Наразі усі п’ять ділянок землі сільськогосподарського призначення вартістю 66 млн грн реально повернуто з незаконного користування територіальній громаді.

Поділитись

Новини по темі: