15 квітня, 2024
Ми в соцмережах

Громада повернула собі землі вартістю 31,3 мільйонів гривень: підприємці незаконно заволоділи 380 га землі

  • Фото: zemliak.com
  • 27 лютого, 2024 15:38

Одній із громад Житомирщии вдалось повернути з незаконного володіння понад 380 га землі.

Про це інформує Житомирська обласна прокуратура.

«За позовом Коростенської окружної прокуратури на користь Чоповицької об’єднаної територіальної громади повернуто 100 земельних ділянок загальною площею майже 380 га. Таким масивом землі, що у Коростенському районі, на правах приватної власності, декілька років користувалися два сільськогосподарські підприємства», — зазначають у повідомленні.

Прокурорам вдалось встановити, що права власності підприємства отримали з порушенням чинного законодавства. Так, у 2021 році колективне сільгосппідприємство, під виглядом правонаступництва сільськогосподарського ВАТ, ліквідованого ще у 2005 році, на підставі державного акту на право колективної власності на землю, зареєструвало за собою право приватної власності на угіддя. При тому, що  ці земельні ділянки, в силу закону, належать новоутвореним об’єднаним територіальним громадам.

«У подальшому, частина зазначених земельних ділянок КСП передано у приватну власність підконтрольному ТОВ, яке в свою чергу передало їх у користування іншому суб’єкту господарювання. Окружна прокуратура звернулася до суду з позовом про витребування з незаконного володіння землі вартістю 31,3 мільйонів гривень на користь громади», — йдеться у матеріалах справи.

Господарський суд визнав вимоги обґрунтованими.

Поділитись

Новини по темі: