Ми в соцмережах

Дефіцит палива: житомирян закликають без нагальної потреби не використовувати авто

  • Фото: ілюстративне
  • 6 травня, 2022 11:38

На українських АЗС спостерігається дефіцит палива. Він зумовлений тим, що війська рф знищили частину паливної інфраструктури країни. Влада закликає мешканців Житомира та області без нагальної потреби не використовувати особистий автотранспорт.

Про це 6 травня під час брифінгу сказав керівник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

"В Україні триває повномасштабна війна, перемога у якій потребує залучення усіх наших ресурсів. Паливо, так само як і зброя й боєприпаси, є невіддільною складовою успіху наших військових у цій боротьбі. Влада від початку війни робить все необхідне, щоб забезпечувати паливом, не лише армію, медиків, рятувальників, поліцію, а й надавати можливість вільно пересуватися простим громадянам. Навіть коли на Житомирщині ворогом було підступно знищено 3 нафтобази, область все одно була забезпечена паливом. 11 днів тому ворог завдав удару по найбільшому виробнику палива в Україні – Кременчуцькому нафтопереробному заводу", – сказав Бунечко.

Зараз головним джерелом постачання палива в Україну є поставки від західних партнерів. Проте через блокаду росією морських шляхів та портів, Україна не може отримувати великі партії палива. 

"Протягом останнього тижня Президент й Уряд ведуть роботу з нашими нафтотрейдерами й постачальниками щодо доставки палива зі всього світу. Вибудовуються нові логістичні маршрути, які дозволять щонайближчим часом стабілізувати ситуацію на заправних станціях. Паралельно з цим, опрацьовується питання ціноутворення на паливо у таких складних обставинах. Необхідно знайти оптимальний механізм, який дозволить постачальникам ефективно працювати та забезпечувати країну й регіон пальним, виходячи з ринкових цін на цей важливий та водночас, дефіцитний ресурс", – зазначив керівник ОВА.

Бунечко наголосив, що зараз є чіткі пріоритети забезпечення паливом. Це – Збройні сили, спецслужби, аграрії та підприємства критичної інфраструктури.

"Тому звертаємось до громадян із закликом – без крайньої потреби не використовувати особистий автотранспорт", – сказав Віталій Бунечко.

За прогнозами влади в країні, ситуація на ринку палива має стабілізуватися протягом найближчих одного-двох тижнів.

Поділитись

Новини по темі: