10 жовтня, 2024
Ми в соцмережах

Безперебійне газопостачання, державницька позиція, клієнт понад усе: робота Житомирської філії «ГАЗМЕРЕЖІ»

  • Фото: Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ»
  • 19 вересня, 2023 16:34

З 1 вересня 2023 року у Житомирській області змінився ліцензіат із розподілу природного газу – ним став національний оператор ТОВ «Газорозподільні мережі України» («ГАЗМЕРЕЖІ»). Компанія отримала належне ліцензування, згідно з Постановою НКРЕКП №1596 від 31 серпня 2023 року. Безперебійну роботу забезпечує Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ». 

Журнал Житомира поспілкувався із керівником підприємства Сергієм Скибою та дізнався більше про роботу нового оператора під координацією держави, плани очільника та готовність газовиків до опалювального сезону.


Фото: Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ»

Основне завдання підприємства

«Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ» розпочала свою роботу у вересні. Це 13 500 кілометрів газопроводу і 370 тисяч клієнтів. Їх обслуговує 1700 людей. Ми отримуємо більше ста аварійних викликів на добу», — розповідає керівник компанії Сергій Скиба та наголошує, — Основними завданнями підприємства є формування гнучкої системи комунікації з клієнтами, налагодження стабільного надання послуг і модернізація інфраструктури». 


Перехід під державне управління. Що змінилося для
споживачів?

Переважна більшість газорозподільних компаній знаходилась у приватній власності протягом 20 років. У Житомирській області 8 тис км газопроводу побудовано за державні кошти. Тепер їх повернуто в підпорядкування держави.

«На сьогодні всі особові рахунки та тариф залишились без змін. Звертаю увагу, що національний оператор займається лише розподілом газу (ред.: за встановлення тарифів відповідає Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг). Важливою відмінністю стало те, що відтепер кошти будуть акумулюватися у регіоні та витрачатися виключно на потреби утримання газорозподільної інфраструктури Житомирщини. Моїм пріоритетом в роботі є професійний колектив, надання якісних послуг та комфорт споживачів», — наголошує керівник підприємства.


Плата за послугу розподілу газу. Як її порахувати?

Те, скільки сплачує клієнт за розподіл газу визначається за обʼємом спожитого газу впродовж газового року, який триває з 30 вересня по 1 жовтня. Тому всім варто впродовж вересня актуалізувати показники їхніх приладів обліку та, за потребою, зробити акт звірки, адже закінчується газовий рік. Розмір плати за доставку напряму залежить від обсягу спожитого енергоресурсу саме у газовому, а не календарному році. Вирахувати її можна за формулою: обсяг спожитого газу за газовий рік множимо на тариф та ділимо на 12 місяців. На сьогодні для споживачів Житомирщини Державний регулятор встановив тариф на розподіл газу 2,04 грн/м3. 

До прикладу, споживач використав 1000 кубометрів газу на рік. Це коштуватиме відповідно 2040 грн. Цю суму ділимо на 12 і кожного місяця споживач повинен оплатити 170 грн.

«Це набагато зручніше як для підприємства, так і для клієнтів. Компанія має змогу стабільно проводити ремонтні роботи газопостачальних систем, виплачувати зарплату та податки, а користувачі послуг не платять одним траншем велику суму, а рівними частинами впродовж року», — зазначає Сергій Скиба.


Наявні проблеми та шляхи їх рішення

Головною проблемою всієї країни є вкрай застаріле обладнання газорозподільної системи. Через це стається багато втрат газу, витоків, аварійних ситуацій. 

«У Житомирі є газопроводи, яким більше 40 років. Це дуже велика комплексна проблема, оскільки для його заміни потрібно розрити всю дорогу та витратити величезні кошти», — каже Скиба.

Найкращим вирішенням цього питання керівник підприємства бачить співпрацю з місцевою владою. Таким чином, коли проводиться ремонт доріг чи інших систем, варто одразу перевірити стан газопроводу.


Фото: Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ»

Другою проблемою є пошкоджені внаслідок воєнних дій газопроводи. Деякі з них досі потребують відновлення.


Фото: Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ»

Ще одна — збір коректних даних споживання природного газу, тобто показань лічильників. Зустрічається чимало випадків, коли прилади обліку працюють некоректно. 

«Ми повинні добиратись до найвіддаленішого села. Є споживачі, які мешкають за кілометр до кордону з білоруссю. Туди не доїжджає транспорт і працівники добираються пішки», — ділиться голова правління. 


Чи зіштовхнеться підприємство критичної інфраструктури з труднощами у наступному опалювальному сезоні?

Незважаючи на воєнний стан, компанія продовжує проводити планові роботи: заміняє старе оснащення, веде облік показань лічильників, обслуговує клієнтів.


Фото: Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ»

«У цьому році замінили 87 газорегуляторних пунктів шафового типу», — каже Сергій Скиба.


Фото: Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ»

Іншим питанням є загроза через воєнні дії. Керівник підприємства наголошує, що Житомирська філія «ГАЗМЕРЕЖІ» готується до відключень світла і намагається робити все, щоб у такому випадку у помешканнях людей був стабільний тиск газу.

«У нинішніх умовах ми повинні бути готові до найнепередбачуваніших сценаріїв. Краще перестрахуватися,  тому відпрацьовуємо різні варіанти розвитку подій. У пріоритеті для нас забезпечення споживачів та об’єктів, критично важливих для життя», — наголошує пан Сергій.


Пріоритети керівника підприємства

«Мої особисті принципи — це безперебійне газопостачання. Газ повинен бути безпечним у споживанні. Друге — це державницька позиція у ставленні до споживачів Житомирської області. Клієнт — перш за все!», — каже Сергій Скиба.


Звертаємо увагу клієнтів Житомирської області:

Щомісяця важливо передавати показання газового лічильника з 1 по 5 число. Зробити це можна, обравши будь-який зручний спосіб:


До 20 числа щомісяця просимо сплачувати за послуги розподілу газу. Кожна гривня - вклад у стабільність енергетичної сфери.

Нові реквізити для оплати послуг розподілу газу, отримані з 1 вересня 2023 року: 

  • Назва отримувача: Житомирська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України»
  • ЄДРПОУ 45204957
  • UA293116470000026038302350830
  • МФО 311647 
  • АТ «ОЩАДБАНК»


Довідка:
ТОВ «Газорозподільні мережі України» створено у вересні 2022 р. рішенням Дочірньої Компанії «Газ України» НАК «Нафтогаз України».

Згідно Постанови КМУ №1335 від 25 листопада 2022 року «Про врегулювання питання використання газорозподільних систем або їх складових», національному оператору передаються в експлуатацію державні газорозподільні мережі  з метою упорядкування, гармонізації та стабілізації газорозподільної системи України під єдиним брендом «ГАЗМЕРЕЖІ».

Поділитись

Новини по темі: