Ми в соцмережах

Арешт білоруського підприємства на суму понад 30 мільйонів гривень

  • 22 червня, 2022 18:51

Слідчі СУ ГУНП Житомирщини разом з оперативниками УСБУ та керівниками обласної прокуратури викрили шахрайську схему зі статутним капіталом заводу та невиплатою зарплатні працівникам підприємства. Його власником виявився громадянин Білорусі. З ціллю унеможливлення використання прибутків в якості ресурсу для збройної агресії проти України та забезпечення збереження речових доказів, правоохоронці наклали арешт на майно.

Про це йдеться у повідомленні Національної поліції Житомирської області.

Кримінальне провадження було розпочато слідчими відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СУ поліції ще в травні 2022 року. Справа стосується правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України.

За попередніми даними посадові особи підприємства використали систему електронного адміністрування для безпідставного формування сум ПДВ шляхом створення штучного боргу із виплати заробітної плати працівників організації. Більше того, слідчими виявлено, що власником заводу є Гомельська міська рада народних депутатів Білорусі.

Враховуючі всі вищеописані обставини кримінального діяння підприємців, службовцями поліції було прийнято рішення про арешт майна та зупинку діяльності заводу, що розташований в Коростенському районі. Окрім того, що власники захопились фінансовими оборудками, дане підприємство представляє собою джерело фінансування російської агресії на території України.

За ухваленням Корольовським районним судом м. Житомира арешт накладено на 350 найменувань, включаючи цехи, транспортні засоби, спецтехніку та майстерні. Вартість арештованого майна становить більше 30 мільйонів гривень.

Наразі процес досудового розслідування не завершено.

Поділитись

Новини по темі: