Протягом року у держархіві Житомирської області оцифровано 2 080 справ та 4 000 описів, що сумарно становить понад 501 тисячу цифрових копій.
Про це повідомили в Житомирській ОВА.
Цей процес не лише дозволяє убезпечити оригінали від фізичного зношення, але й відкриває доступ до історичних документів для ширшого кола користувачів. Перехід до цифрового формату є необхідним кроком у збереженні національної спадщини в умовах сучасних викликів.
З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року архів формує спеціальну колекцію документів, пов’язаних із цими подіями. Збираючи свідчення, фотографії, відеоматеріали та інші джерела, держархів зберігає пам’ять про героїзм та стійкість українців.
Одним із пріоритетних завдань 2024 року став початок співпраці Державного архіву області з корпорацією FamilySearch International (США), світовим лідером з оцифрування документів генеалогічного характеру. Реалізація даного амбітного проєкту передбачає зростання темпів оцифрування документів національного архівного фонду, що забезпечить вільний доступ користувачам архівної інформації в режимі онлайн. На першому етапі планується виготовлення 2 млн цифрових копій. Це дасть можливість дослідникам, історикам і пересічним громадянам з усього світу працювати з архівними матеріалами, не покидаючи власного дому.
Журнал Житомира писав, про масштабне оцифрування архівних документів почали у Держархіві Житомирської області.