Ми в соцмережах

Мігранти з Білорусі можуть прорватися в Україну: на півночі Житомирської області посилюють кордон

  • 11 листопада, 2021 14:34
Українські силовики готуються зупиняти натовпи мігрантів, які можуть прориватися через кордон України з території Білорусі, як це нині відбувається на білорусько-польському кордоні. У МВС обіцяють "реагувати вкрай жорстко".
 

Що сталося


8 листопада у Білорусі близько 2000 нелегальних мігрантів спробували прорватися через кордон до Польщі, щоб транзитом потрапити до Німеччини. Біженці з країн Близького Сходу, озброївшись сокирами та лопатами, перерізали колючий дріт та зносили огорожі. 

У відповідь польські силовики застосували сльозогінний газ. На охорону кордону прибули 12 тисяч солдатів та антитерористичні підрозділи. 9 листопада десятки мігрантів все ж таки змогли проникнути в країну. Декого з них затримали та повернули до Білорусі, інших розшукують.
 
 

Польща попередила Україну


10 листопада прем'єр Польщі Матеуш Моравецький попередив, що мігранти можуть спробувати потрапити до ЄС не лише через Польщу, а й через Україну.
 

"Ми усвідомлюємо ризик того, що якщо наш кордон буде дуже щільним, міграційні потоки можуть пройти через Україну, тому ми вживаємо відповідних заходів щодо зміцнення кордону по всій довжині" – сказав Моравецький.

 

Україна готується до оборони


Житомирщина та ще 4 області України межують з Білоруссю. Перший заступник глави МВС Євгеній Єнін заявив, що Україна розпочала готувати кордон до оборони. Стягнуто понад 8000 військових та броньовану техніку.
 

"Ми посилюємо вже наші сили та засоби вздовж українсько-білоруського кордону. Нагадаю, йдеться про близько 8,5 тисяч додаткових військовослужбовців, які будуть охороняти кордон та посилювати напрямки можливого прориву мігрантів. Йдеться, безумовно, і про Державну прикордонну службу, і про Національну гвардію, і про сили Національної поліції.

В чотирьох прикордонних областях поліція перейшла на посилений режим несення служби. Ми масово інформуємо населення цих регіонів і закликаємо їх повідомляти правоохоронцям будь-яку інформацію про появу в цих районах невідомих осіб. Ми підтягнули гелікоптери, броньовану техніку до місць, де можливі прориви українського кордону. Ми не допустимо жодних провокацій на нашому кордоні і готові застосовувати всі сили і засоби, передбачені законодавством України.

Ми будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Водночас будемо реагувати вкрай жорстко на всі можливі провокації і факти чи спроби порушення режиму державного кордону України. Ми не допустимо прориву мігрантів на нашу територію", – сказав Єнін в ефірі Радіо Свобода.


Наразі Державна прикордонна служба України не зафіксувала спроб нелегальних мігрантів потрапити з Білорусі до України.

Фото:  FT / Мігранти на польсько-білоруському кордоні
Поділитись

Новини по темі: