8 серпня, 2022
Ми в соцмережах

На Житомирщині розквітла лісова орхідея, що занесена до Червоної книги. ФОТО

  • 16 червня, 2021 8:22
У Житомирській області у ландшафтному заказнику «Багно» розквітла занесена до Червоної книги гніздівка звичайна, яку ще називають лісовою орхідеєю. Про це повідомляє держпідприємство «Малинський лісгосп АПК» на сторінці у Facebook.
 

«На території ДП «Малинський лісгосп АПК» гніздівка звичайна зростає у ландшафтному заказнику місцевого значення «Багно», розташованому у 8-му кварталі Ворсівського лісництва. Побачити гніздівку – велика удача. Вона цвіте у короткий період на початку червня у тінистих листяних і мішаних лісах, рідше – у соснових. Зазвичай її пагони виростають поодиноко і далеко один від одного, зрідка – невеликими куртинами», – йдеться у повідомленні.


Гніздівку звичайну ще називають лісовою орхідеєю. Вона живиться рослинними залишками, отримуючи поживні речовини від грибів.

«Кореневище рослини схоже на гніздо і заховане під землею. Гніздівка тривалий час розвивається під землею, а від проростання з насінини до появи наземних пагонів минає 8-10 років», – розповіли в лісгоспі.

Квіти лісової орхідеї бліді та дрібні, мають сильний медовий запах, чим приваблюють комах-запилювачів. Гніздівка звичайна занесена до Червоної книги України.

Поділитись

Новини по темі: