Ми в соцмережах

Лікарні Житомира та Коростеня переплатили 200 тисяч за обладнання для ковід-хворих

  • 22 квітня, 2021 9:56
Прокуратура Житомирщини через суд зобов’язала постачальників повернути до бюджету понад 200 тис. грн, які було безпідставно сплачено за антиковідні медтовари.

"Факти порушень законодавства виявлено під час закупівлі товарів медичного призначення, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) двома комунальними лікарнями міст Житомира та Коростеня", – розповідають в прокуратурі.

Зокрема встановлено, що під час закупівлі медичного обладнання (устаткування для операційних блоків, відеобронхоскопу, кисневих концентраторів тощо) до їх ціни постачальники безпідставно ще й податок на додану вартість.
 

"Таким чином не дотримано вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19)" та Податкового кодексу України, на підставі яких операції з постачання таких товарів звільнено від оподаткування", – пояснює відомство.


Господарським судом міста Києва задоволено позов Житомирської окружної прокуратури щодо стягнення на користь медичного закладу 165 тис. грн, безпідставно сплачених постачальнику медичних товарів.

Ще один постачальник медичного обладнання, погодившись з позицією прокуратури щодо неправомірності включення до вартості товару податку, відшкодував до бюджету понад 58 тис. грн під час судового розгляду позовної заяви.
Поділитись

Новини по темі: