Як повідомили "Журналу Житомира" в облдержадміністрації, площа кожної ділянки складає 10 га.
Зазначається, що Державна служба геології та надр створила картосхему розміщення бурштинових ділянок за результатами обробки космічних і аерофотознімків.
"Використання супутникових технологій може дозволити нам реалізувати це завдання ефективно і швидко. Зараз підготовлені таким шляхом 200 ділянок, які знаходяться на розгляді", - зазначає голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
![](http://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/2020/02/WhatsApp-Image-2020-02-24-at-09.26.41.jpeg)
Варто додати, що в Україні планують запровадити єдині дозволи на розвідку і видобуток бурштину. А їх продаж будуть проводити через електронні аукціони у системі Prozorro. Так, Парламент 19 грудня 2019 року підтримав в цілому проєкт закону про регулювання видобутку бурштину.
Відповідно до законопроєкту, в Україні запроваджуються єдині дозволи на розвідку і видобуток бурштину на ділянках до 10 га строком на 5 років. Доступ до покладів бурштину має бути врегульований шляхом встановлення права земельних сервітутів та визначення окремої статті 971 Земельного кодексу для проведення розвідувальних і видобувних робіт.
Також законопроєкт вводить кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину та адміністративну – за порушення її норм. Також передбачається посилення відповідальності за недотримання вимог рекультивації землі, а також обов’язок компенсації завданої їй шкоди.
![](http://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/2020/02/WhatsApp-Image-2020-02-24-at-08.51.54.jpeg)