21 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Культура
  • У Житомирі створили фільм-мюзикл за участі учнів Музичної школи імені Святослава Ріхтера

У Житомирі створили фільм-мюзикл за участі учнів Музичної школи імені Святослава Ріхтера

  • Фото: ЖМР
  • 30 травня, 2024 15:05

"...Післязавтра мали б бути зйомки. Та завтра — увірветься війна..." У кінотеатрі ім. Івана Франка презентували фільм-мюзикл "Нарнія — країна мрій".

Про це передає пресслужба ЖМР.

Грант на реалізацію культурно-мистецького проєкту ГО "Житомир, зроби голосніше» отримала ще у 2021 році. Тоді ж і розпочалася робота над його впровадженням. Та планам не судилося здійснитися через війну.

Роботу над проєктом відновили через рік, і реалізувати його вдалося нелегко: деякі діти виїхали, всі підросли. Перші арії виконувалися дітьми у 2021- му році, і коли фільм дознімали у 2023-му, в артистів були вже інші голоси.

"У дітей тоді ламався голос, та в цьому особлива пікантна краса і природа. Ми, очікуючи, коли брунька зацвіте, створюємо середовище і плекаємо, щоб вона виросла..", — говорить Аліна Колодзінська, керівниця проєкту і викладачка Музичної школи ім. Святослава Ріхтера. Це вона виплекала кожен компонент мюзиклу: музичні номери, хоровий спів, сольні номери — її постановка. Концертмейстерка — Ірина Барабащук.

Сценарій і музика — дніпровської композиторки Валентини Фалькової. Сама пані Валентина приїхати на презентацію не змогла, однак через відео звернулася до юних артистів — учнів Музичної школи імені Святослава Ріхтера. Їм від 7- ми до 14-ти років.

В основі сюжету — історія про пригоди дітей, які проти злих сил долають перипетії долі добрими вчинками та рятують світ.

Театралізований мюзикл — це ще одне направлення в мистецькій освіті, над яким декілька років працюють педагоги закладу. Ба більше, з вересня тут планують відкрити новий відділ — театральний. Поки набиратимуть одну-дві групки дітей шести-семи років.

"Дитинство не можна поставити на паузу. Щасливі миттєвості у дітей мають бути...Тому я вдячна закладам, що створюють фортеці, де діти захищені і огорнуті любов'ю. Можливо, ці маленькі зірочки прославлять в майбутньому Житомир...", — секретар міської ради Галина Шиманська.

Самі артисти у передмові до мюзиклу дякують за кожну хвилину, присвячену репетиціям, і за любов, яку пані Аліна вклала в цей проєкт.

"Вірю, що діти, отримавши досвід, продовжуватимуть це. Маємо бути щасливими у цій країні, у цьому вимірі часу і робити кожен свою справу..." , — авторка проєкту.

Поділитись

Новини по темі: