15 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Культура
  • Як ШІ бачить життя Лесі Українки: письменник Мартин Якуб створив унікальні зображення

Як ШІ бачить життя Лесі Українки: письменник Мартин Якуб створив унікальні зображення

  • Фото: відтворення ШІ моменту з життя Лесі Українки (автор: Мартин Якуб)
  • 22 лютого, 2024 13:57

Письменник Мартин Якуб за допомогою штучного інтелекту створив зображення про факти з життя Лесі Українки. Їх презентація відбудеться 25 лютого, у день її народження.

Про це Мартин Якуб розповів кореспондентові Укрінформу.

«Після виставки «Живі Розстріляні» у Звягелі до мене звернувся Літературно-меморіальний музей Лесі Українки та запропонував візуалізувати декілька ситуацій з життя Лесі Українки. Про її подорожі та знайомих у листах є багато інформації, але фотографій, пов’язаних із цим, небагато. Музей сформував завдання, над яким я почав працювати. Загалом вийшло шість зображень, створених за допомогою штучного інтелекту, які будуть представлені в день народження Лесі Українки в музеї», — ділиться Мартин Якуб.

На одному із зображень можна побачити образ Лесі Українки під час її перебування у санаторії «Континенталь» у Єгипті в 1910 році. Саме тоді над Землею пролітала комета Галея і всі бажали побачити це явище. На зображенні українська письменниця дивиться у вечірнє небо і намагається щось там побачити.Є і відтворення приїзду батьків Лесі Українки до Звягеля. Для цього Якуб використав архівну світлину міста, краєвид з якої можна побачити на зображенні.

«Потрібно розуміти, що це не фотографії Лесі Українки. До цього треба ставитися як до мистецького проєкту. Це спроба допомогти відвідувачам музею уявити, як би могла виглядати Леся Українка в тих чи інших ситуаціях. Дуже важливо, щоб ці фотографії не розійшлися як справжні», — наголошує письменник.Українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка Леся Українка (справжнє ім'я - Лариса Петрівна Косач) народилася 25 лютого 1871 року у Звягелі. У місті функціонують Літературно-меморіальний музей Лесі Українки та Музей родини Косачів.


Мартин Якуб - український автор кримінальних романів, лауреат престижної літературної премії «Смолоскип», автор і ведучий вечірнього шоу на YouTube - Martyn Yakub Sho.


Фото: ukrinform.ua

Раніше Журнал Житомира писав про те, як письменник Мартин Якуб оживив герби українських міст.

Поділитись

Новини по темі: