20 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Культура
  • Безоплатні майстер-класи з різних видів мистецтва проводить мистецька студія PHIL-ART при Житомирській філармонії

Безоплатні майстер-класи з різних видів мистецтва проводить мистецька студія PHIL-ART при Житомирській філармонії

  • Фото: Суспільне
  • 20 січня, 2025 20:18

У Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера провели вже 5 безоплатних майстер-класів зі різних видів мистецтва. Такою серією занять розпочала свою діяльність мистецька студія PHIL-ART при філармонії, повідомляє Суспільне.

З яких видів мистецтв проводять майстер-класи і про подальші творчі плани в ефірі Українського радіо Житомир розповіли заступниця генерального директора Житомирської обласної філармонії Ніна Рябенко і художня керівниця філармонії Світлана Ніконорова.

ФОТО: Світлана Ніконорова, художня керівниця Житомирської обласної філармонії. Суспільне Житомир

За словами Світлани Ніконорової, ідея творчого виховання і освіти про обласній філармонії у її колективі була давно. І лише зараз її вдалося реалізувати. Наразі при філармонії створили мистецьку студію PHIL-ART, тобто філармонійне мистецтвом. І в рамках роботи цієї студії артисти філармонії проводять різні майстер-класи, зокрема, зі співу, танцю, гри на інструментах, малювання.

"Ми почали робити майстер-класи як для дітей, так і для дорослих. Обов'язково у нас є вокал, фортепіано, народні танці, хоровий спів, гітара, бандура, сопілка. Хочемо відкрити ще сценічну мову. Якщо зазвичай дітей вчать грати для академконцертів, то у нас слухачі студії мають можливість відразу отримувати досвід участі на великій сцені. Наші першачки саме в нашій студії вже вийшли навіть на сцену в концерті "Різдвяні хіти", — сказала Світлана Ніконорова.

Художня керівниця розповіла, що сама проводила майстер-класи з вокалу і гри на бандурі. На них приходили як діти від трьох років, так і дорослі.

За словами Світлани Ніконорової, окрім проведення безоплатних майстер-класів, при студії PHIL-ART хочуть започаткувати дитячий хор "Льоночок" як продовження Поліського академічного ансамблю пісні і танців "Льонок" імені Івана Сльоти, який діє при філармонії. 

Також прагнуть створити ансамбль сопілкарів під керівництвом Валерія Березівського — сопілкаря і єдиного в області майстра сопілок.

Заступниця генерального директора Житомирської обласної філармонії Ніна Рябенко розповіла, що багато різних закладів культури здійснюють просвітницьку діяльність в співпраці з громадськими організаціями. І це із бюрократичної точки зору простіше. Але, з її слів, артстудію в філармонії спеціально оформлювали, щоб все було на офіційному рівні.

"Робили це, щоб було зазначено, що це студія саме при нашій філармонії, викладачами є наші артисти. І одна із ідей була для того, щоб наші артисти мали додаткову можливість отримати якусь фінансову надбавку. А для батьків і дітей це можливість, щоб дитина працювала з професійними колективами і отримувала досвід виступів на великій сцені. Схожий досвід є лише в Хмельницької філармонії, там при колективі пісню і танцю є така студія, вона вже багаторічна, а ми ж відкрили при всій філармонії", — сказала заступниця гендиректора філармонії.


ФОТО: Ніна Рябенко, заступниця генерального директора Житомирської обласної філармонії. Суспільне Житомир

Зі слів Ніни Рябенко, безоплатний майстер-клас це як пробний урок, як прослуховування перед тим, як дитина чи доросла людина ухвалить для себе рішення займатися в студії при філармонії.

"У нас заплановані вісім занять в місяць, це два заняття в тиждень і ще додатково, що ми пропонуємо, це такі просвітницькі заняття з історії мистецтва, з історії філармонії, з історії музики і так далі. Ну і проводимо майстер-класи — у філармонії ми хочемо провести майстер-клас зі сценічній мові, майстер-клас хорового співу, і тому ми вже з п'ять майстер-класів запланували, це на перші три місяці", — сказала Ніна Рябенко.

Окрім майстер-класів на базі філармонії, такі заняття планують проводити у співпраці із різними розвитковими центрами Житомира. Також артисти філармонії відвідують майстер-класами військових, які проходять лікування в різних медичних закладах області.

"Ми йдемо до наших захисників, робимо з ними таку як арттерапію, коли вони можуть так само відчути через музику нашу підтримку, любов, — сказала Світлана Ніконорова. — В мене вже було декілька майстер-класів і по шпиталях, і в психлікарні, в лікарнях, де хлопці не можуть, наприклад, піднятися, але я можу прийти до них в палату і дати маленький майстер-клас".

Поділитись

Новини по темі: