Відомо, що в приміщенні буде розташовано Музей історії та природи. Там же буде знаходитись і всім відомий скелет мамонта.
«На жаль, карантин вніс свої корективи, але в будь-якому разі цей об’єкт буде завершено і, нарешті, експонати з фондосховища займуть своє місце в кращих експозиціях музею. Не втомлююсь повторювати, що будівля Магістрату має стати візитівкою міста Житомир», - сказав очільник обласної ради.
На даний момент у будівлі вже проведено такі роботи: укріплені фундаменти, замінено перекриття між поверхами з дерев’яного на бетонне, всередині будівлі підготовлені стіни до оздоблювальних внутрішніх робіт, проводиться монтаж вентиляційної системи, встановлено індивідуальний тепловий пульт.
«Вентиляційна система, яка встановлюється в приміщені Магістрату – професійна. Аналогічних вентиляційних систем в інших українських музеях немає», – поділився деталями директор обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.
Нагадаємо, двоповерховому будинку Магістрату вже більше 200 років, і він є пам'яткою архітектури. Будували його як адміністративну будівлю, в якому засідав градоначальник Житомира і його управління. Будівля пережила дві війни і революцію, деякий час в приміщенні працювали м'ясні павільйони і тільки за часів незалежності приміщення де-факто перейшло в розпорядження обласного краєзнавчого музею.