21 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Житомирські посадовці організували корупційну схему: награбували більше 4 млн грн

Житомирські посадовці організували корупційну схему: награбували більше 4 млн грн

  • Фото: Житомирська обласна прокуратура
  • 3 серпня, 2022 20:30

Житомирська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, які є організаторами корупційної схеми. Ще три звинувачені у зловживанні цільовими бюджетними коштами.

Про це повідомляє Житомирська обласна прокуратура.

Фігурантами обвинувального акту стали:

  • Колишній посадовець облдержадміністрації. Він звинувачується у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 1, 2 ст. 367 КК України);
  • Три посадові особи райдержадміністрації. Прокуратура звинувачує їх у заволодінні бюджетними коштами через зловживання службовим становищем. Злочин скоєний у особливо великому розмірі з організуванням групи та службового підроблення, що також стало причиною тяжких наслідків (ч. ч. 4, 5, ст. 191, ч. ч. 1, 2 ст. 366 КК України);
  • Двоє пособників. Звинувачені у заволодінні майном у великому розмірі (ч. 4 ст. 191 КК України);
  • Оцінювач. Зловживав повноваженнями особи, яка надає публічні послуги, заволодіння майном. Дана особа вчиняє це вже не перший раз, отож відповідатиме згідно ч. 5 ст. 191, ч. ч. 2, 3 ст. 365-2 КК України.

Схема організованого злочинного угрупування діяла протягом 2017-2020 років.

«Зловмисники розробили декілька етапів. Спочатку підшукували так званих «переселенців» - громадян, яких попередньо реєстрували у будинках радіаційно забруднених сіл Коростенського району. Згодом, на підставі нібито проживання цих осіб у помешканнях такої категорії, купували для них житло вже у «чистій» зоні, хоча «новосели» насправді нікуди не переселялися, а й далі залишалися проживати у своїх домівках у Коростені», – інформує прокуратура.

Будинки у забрудненій зоні злочинці буцімто викупляли за цільові бюджетні кошти за значно завищеною ціною. Так, напівзруйноване помешкання в одному з сіл Коростенського району, за підробленою оцінкою того самого експерта, коштував 300 тис. грн.

«За результатами проведених експертиз, учасники організованої групи унаслідок корупційної схеми, що діяла протягом декількох років, «відшкодували» за 12 будинків понад 4 млн  грн, які привласнили», – додається у повідомленні.

Майно обвинувачених зараз арештовано, а це: 5 земельних ділянок, 4 квартири, 3 нежитлові будівлі, майновий комплекс та 10 транспортних засобів.

Поділитись

Новини по темі: