15 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Збирали гроші під виглядом фонду Притули: подружжя шахраїв ошукало українців на мільйон гривень

Збирали гроші під виглядом фонду Притули: подружжя шахраїв ошукало українців на мільйон гривень

  • Фото: кіберполіція
  • 8 червня, 2023 17:55

Шахраї в інтернеті під виглядом фонду Сергія Притули збирали гроші нібито на потреби українських захисників. Псевдоблагодійники отримали пожертви від понад двох тисяч осіб й витратили їх на власний розсуд. 

Аферу організувало подружжя з Миколаївщини. Їх викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції Києва та у взаємодії з працівниками служб безпеки ПриватБанку та МоноБанку.

"У протиправній схемі подружжя з Миколаївщини використовувало відеозвернення публічного діяча, а також відео різноманітних підрозділів Збройних Сил України. До відеозаписів щодо оголошення зборів грошей на потреби ЗСУ або на лікування поранених захисників організатор схеми додавав текст, де зазначав номери підконтрольних банківських карток. У такий спосіб фігуранти отримували благодійні пожертви, які надалі витрачали на власні потреби", - йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції.

За попередніми підрахунками, вони встигли отримати перекази від понад 2000 тисяч громадян на загальну суму більше мільйона гривень.

В оселі фігурантів правоохоронці провели обшук. За результатами вилучено ноутбук, мобільні телефони та банківські картки. На вилученій техніці кіберполіцейські виявили відеозаписи, які використовувалися для шахрайських грошових зборів.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Чоловікові повідомили про підозру, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Підозрюваному може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Після проведення першочергових слідчих дій та експертизи вилученої техніки і банківських карток, буде надана правова кваліфікація діям дружини фігуранта.

Кіберполіція рекомендує громадянам переказувати гроші на благодійність лише через офіційні фонди або на рахунки відомих громадських активістів. Також рекомендуємо завжди звертати увагу на кількість підписників і дописів на сторінках соцмереж. Акаунти відомих осіб, як правило, верифіковані.

Поділитись

Новини по темі: