У Житомирській області правоохоронці викрили чотирьох осіб, які захоплювалися жорстокими злочинами окупантів, возвеличували кадирівців та називали війну в Україну громадянською. Про це інформує Житомирська обласна прокуратура.
Слідством установлено, що злочини скоїли особи різної вікової категорії, які проживають у Житомирській області. Серед них - мешканка Житомира, яка у квітні цього року, перебуваючи у дворі свого будинку, намагалася «обробити» сусіда, нав’язуючи йому ідеологічно ворожі погляди.
Підозрювана заперечувала збройну агресію рф проти України, розпочатої у 2014 році, називала такі дії внутрішнім конфліктом та переконувала, що протягом 8 років відбувається громадянська війна, під час якої українці вбивають українців.
Житель Коростенського району, сповідувач ідеології військово-політичного керівництва рф щодо політичної і національної нетерпимості та ненависті до української нації і державності, у квітні цього року займався пропутінською пропагандою в адміністративному приміщенні одного із старостинських округів Радомишльської територіальної громади. У розмові і односельчанами він заперечував тимчасову окупацію частини територій України та стверджував, що у Бучі, Бородянці та Ірпені немає російської армії, бо там немає жодного їхнього прапора, а тому це фейк.
Ще двоє підозрюваних, жителі міста Новоград-Волинського, після широкомасштабного збройного вторгнення росіян, надзвичайну активність проявили у забороненій соцмережі «Однокласнікі», схвалюючи та поширюючи фото і текстові матеріали, у яких міститься глорифікація ворогів та представників збройних формувань рф.
«Фігуранти провадження возвеличували кадировців, схвалювали їхню жорстокість, скоєні російськими військовими злочини. У поширених матеріалах, серед іншого, висловлювалося захоплення "героєм рассії", розвідником, який "пробрался в стан врага і ножом зарєзал 34 націоналіста"», - зазначають в прокуратурі.
Особам повідомлено про підозру у виправдуванні, визнанні неправомірною збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, а також у запереченні тимчасової окупації частини території України (ч. 1 ст. 436-1, ч. ч. 1, 2 ст. 436-2 КК України).