Зазвичай спроби отримати гроші від благодійників у мережі завершуються втратою власних заощаджень. Подібна ситуація сталася 8 січня з 48-річною жителькою Словечанської громади. Вже зі спустошеним рахунком жінка звернулася до поліції з заявою про шахрайство.
Про це 10 січня повідомило Коростенське районне управління поліції.
Слідчі з’ясували, що того дня жінка перейшла за посиланням в одному з месенджерів. А для отримання «допомоги» залишила персональні дані та відомості щодо банківської картки. Однак натомість зарахування коштів, отримала повідомлення про їх списання. Загалом з її віртуального гаманця переказали 43 тисячі гривень.
Нині поліцейські розпочали досудове розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних.
Поліція вкотре наголошує: ні в якому разі не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків стороннім особам, зокрема, пін-код, CVV-код, а також цифрові паролі, що надходять на ваш телефон.
Ігноруйте посилання, що розміщені в соцмережах, пабліках, телеграм-каналах щодо отримання фінансової допомоги від міжнародних організацій. З високою ймовірністю вони можуть бути фейковими. Уточніть про можливість отримання коштів у представників місцевих органів влади (наприклад, у «прозорих офісах»), представництвах міжнародних організацій або за контактами, вказаними на офіційних сайтах (Міністерства соціальної політики, благодійних фундацій).
За жодних обставин не переходьте за підозрілими посиланнями на невідомі сайти та не залишайте свої персональні та фінансові дані.