22 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • «Виплачував» «допомогу ООН», сидячи у слідчому ізоляторі – у Житомирі судитимуть ділка

«Виплачував» «допомогу ООН», сидячи у слідчому ізоляторі – у Житомирі судитимуть ділка

  • Фото: ілюстративне
  • 5 грудня, 2023 20:22

Шахрайські дії вчиняв неодноразово судимий 32-річний житель Київської області. Під час перебування у слідчому ізоляторі установи виконання покарань міста Житомира він розробив шахрайську схему, за допомогою якої знімав кошти з банківських рахунків різних громадян.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

"Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жителя Київщини за фактом шахрайства, вчиненого повторно, з використанням електронно-обчислювальної техніки, що завдало значної шкоди потерпілим, та легалізації (відмивання) коштів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 190, ч. ч. 1,2 ст. 209 КК України)", - йдеться в повідомленні.

Ділок телефонував потерпілому, представлявся працівником банку та повідомляв про можливість одержання коштів від ООН «Червоний хрест» на суму 6600 грн. А для перерахунку грошей необхідно надати реквізити банківської картки та підтвердити таку операцію.

 Будучи введеним в оману, потерпілий виконував усі вказівки, повідомляв шахраю CVV-код та іншу конфіденційну інформацію своєї банківської картки, унаслідок чого враз позбувався заощаджень.

Отримані злочинним способом гроші ділок використовував на власні потреби, значною мірою – для оплати на ігрових сайтах.

"Встановлено, що протягом січня-травня 2023 року обвинувачений за допомогою мобільного додатку перевів з чужих банківських карток на свої підконтрольні рахунки 140 тис. грн. Від його шахрайських дій потерпіли 12 жителів різних областей", - повідомляє пресслужба.

 Процесуальне керівництво здійснювала Житомирська обласна прокуратура.

Досудове розслідування, за оперативного супроводу Управління карного розшуку - ГУНП в області.

Поділитись

Новини по темі: