Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Вина не доведена: на Житомирщині суд виправдав селищну голову, обвинувачену в розтраті 300 тисяч гривень

Вина не доведена: на Житомирщині суд виправдав селищну голову, обвинувачену в розтраті 300 тисяч гривень

  • Фото: ілюстративне
  • 7 липня, 2025 15:06

Бердичівський суд ухвалив виправдувальний вирок щодо Ружинської селищної голови, яку обвинувачено у службовій недбалості, що спричинило шкоду для місцевого бюджету у розмірі близько 300 тис. грн. Розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, суд дійшов висновку, що вина обвинуваченої не доведена, та виправдав її.  Вирок ще не набрав чинності та може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 30 днів.

Про це повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонного суду.

"Як відомо з вироку, Ружинську селищну голову звинувачено у тому, що вона спричинила шкоду бюджету селищної ради у розмірі близько 300 тис. грн під час придбання та встановлення дитячих майданчиків. У грудні 2021 року у результаті відкритих торгів Ружинською селищною радою було укладено договір на придбання та встановлення дитячих майданчиків з приватною фірмою, яка розташованою у м. Вугледарі Донецької області. За умовами договору майданчики повинні бути встановлені до кінця поточного року. Достовірно знаючи, що ні каруселі, ні турніки не встановлені, селищна голова підписала документи, в результаті чого кошти у сумі 288 990 грн були перераховані фірмі-виконавцю, що спричинило шкоду на зазначену суму.

Обвинувачена у судовому засіданні своєї вини не визнала і пояснила, що діяла відповідно до умов, що склалися, а саме: при виділенні фінансування в кінці року намагалась забезпечити очолювану нею громаду дитячими майданчиками, розуміючи, що 31.12.2022 субвенція буде перерахована до бюджету, з якого вона надана. Також, оскільки через зимові погодні умови встановлювати майданчики було недоцільно, вона підписала з фірмою договір про відповідальне зберігання, відповідно до якого майданчики залишалися на складах підприємства, а їхнє встановлення мало відбутися до середини квітня 2022 року. Але реалізувати цей план не вдалося через повномасштабне вторгнення військ рф на територію України та окупацію м. Вугледара зокрема", - йдеться в повідомленні.

Суд прийшов до висновку, що наявність у діях обвинуваченої складу інкримінованого їй злочину, передбаченого ч. 2 ст.367 КК України, не доведена:

«Суд вважає недоведеним суб’єктивну сторону кримінального правопорушення, яке інкримінується особі, а саме, що остання передбачала можливість настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, але легковажно розраховувала на їх відвернення», - йдеться у вироку.

Також суд не погодився із розміром завданої, на думку обвинувачення, шкоди, яка, по-суті, повністю була повернута у судовому порядку: «Сума завданих збитків, яка інкримінується особі, без виключення з неї наявних (на час вчинення інкримінованого злочину) на зберіганні дитячих майданчиків, не може бути визнана обґрунтованою та доведеною. Крім того, вказана шкода в повному обсязі була в судовому порядку повернута до Ружинської селищної ради та в подальшому надавачу субвенції.» Крім цього, ухвалюючи вирок, суд врахував інші обставини, які не були доведені.  

Отже, оскільки зібраними стороною обвинувачення та дослідженими в судовому засіданні доказами не доведено, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України,  вчинене обвинуваченою, особа підлягає виправданню на підставі п. 2 ч. 1 ст. 373 КПК України, - такий вирок хвалив суд. Також суд залишив без розгляду цивільний позов прокурора в інтересах Ружинської селищної ради до обвинуваченої про відшкодування завданої кримінальним правопорушенням майнової шкоди.

Нагадаємо, що повідомлялось про Втратили 300 тисяч і не отримали дитячий майданчик: посадовців з Житомирщини судитимуть за службову недбалість.

Поділитись

Новини по темі: