23 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • «Вам на телефон зараз надійде посилання»: житомирян попереджають про нову шахрайську схему

«Вам на телефон зараз надійде посилання»: житомирян попереджають про нову шахрайську схему

  • Фото: кіберполіція
  • 9 червня, 2023 16:29

В Україні набирає обертів нова шахрайська схема. Вам телефонує невідомий абонент і називається оператором мобільного зв’язку, працівником банку чи торговельної інтернет-платформи. Під приводом надання допомоги для «покращення зв’язку», «захисту» банківського рахунку чи проведення «безпечного» переказу коштів вам пропонують перейти за надісланим посиланням або ж натиснути комбінації клавіш на мобільному. 

У результаті шахрай отримує доступ до чужого банківського рахунку, а ви витрачаєте всі кошти. 

Як повідомляє поліція Житомирської області, схожа неприємність трапилася з 51-річною житомирянкою. До жінки зателефонував невідомий та назвався працівником мобільного оператора. Він повідомив про нібито нове законодавство щодо процедури відновлення телефонного номера. Тож сповістив жінку про необхідність введення певного цифрового коду, який їй надійде за кілька хвилин. 

Житомирянка виконала усі вказівки та згодом виявила, що її мобільний номер заблоковано. Відновивши доступ до зв’язку в офісі мобільного оператора виявила, що за цей час з її рахунку було знято 150 тисяч гривень.

Поліцейські встановлюють осіб, причетних до шахрайства та нагадують правила, які допоможуть убезпечити себе від подібних злочинних посягань:

  • уважно читайте повідомлення, що надходять на ваш мобільний, звертайте увагу, чи це дійсно номер оператора мобільного зв’язку або банківського сервісу;
  • зверніть увагу, чи не відбувається відновлення якихось паролів, зміна pin-кодів та інших даних. Не називайте такі відомості нікому зі сторонніх;
  • не переходьте за невідомими посиланнями, наданими вам незнайомцями чи невідомими відправниками, що надійшли у смс, месенджерах, соціальних мережах чи на електронну скриньку та не встановлюйте невідомі додатки на мобільні ґаджети та комп’ютери;
  • у разі здійснення онлайн-оплат, розміщення оголошень, збору коштів тощо не вказуйте одночасно банківські реквізити та телефонний номер, до якого «прив’язаний» рахунок. Для таких випадків краще мати окремий банківський рахунок або користуватися іншим номером мобільного зв’язку.
Поділитись

Новини по темі: