Правоохоронці викрили трьох жителів Коростеня та лікаря обласної МСЕК: за допомогою ланцюжка знайомств 38-річний чоловік отримав ІІІ групу інвалідності. Така «експертиза» обійшлася йому в 4 500 доларів.
Про це 4 липня інформує поліція області.
"Досудовим розслідуванням встановлено, що 38-річний житель Коростеня вирішив отримати соціальні пільги, оформивши фіктивну групу інвалідності. Жодних об’єктивних медичних показань для цього він не мав.
Для цього чоловік звернувся до 69-річного знайомого, який має широке коло зв’язків у закладах охорони здоров’я. Той пообіцяв допомогти за 4500 доларів: частину «винагороди» він залишив собі, а решту передавав знайомій 63-річній містянці. Жінка ж розробила подальшу схему, до якої залучила лікаря обласної МСЕК.
За задумом, «хворий» проходив обстеження в приватних та комунальних медичних закладах. Надалі він повинен був отримати формальну відмову районної медико-соціальної експертної комісії та оскаржити її в обласному центрі. Саме там працював лікар, який мав сприяти рішенню медичної комісії на користь «клієнта»", - йдеться в повідомленні.
Отримавши очікувану відмову, на початку грудня 2024 року всі троє співучасників приїхали з Коростеня до Житомира. Тут їх вже очікував лікар, до кабінету якого вирушив «пацієнт», пересівши з авто в інвалідний візок. 63-річний медик вніс у акт огляду чоловіка завідомо недостовірні відомості про стан його здоров’я та засвідчив перед членами комісії наявність порушень, яких насправді не було. У результаті коростенцю було встановлено ІІІ групу інвалідності.
Усі незаконні дії учасників злочинної схеми задокументували співробітники УСБУ спільно з поліцейськими ГУНП Житомирщини.
Днями слідчі слідчого управління ГУНП в області повідомили всім фігурантам про підозри в учиненні кримінальних правопорушень. Крім того, слідчі ініціювали перевірку щодо встановлення інвалідності фігуранту, відтак днями це рішення було скасовано.
Трьом жителям Коростеня правоохоронці інкримінують ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, вчинені за попередньою змовою групою осіб) КК України. Їм загрожує до восьми років ув’язнення.
Водночас лікар підозрюється в злочинах, передбачених ч. 1 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України. Йому загрожує до чотирьох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.