На ринках Житомира з вересня 2022 року по квітень 2023 року продавали містянам фальсифікований алкоголь. Слідчі поліції оголосили підозри організатору незаконного "алкобізнесу" та його 7 спільникам.
"Про якість спиртного, який продавали житомирянам на "точках" у ринкових павільйонах обласного центру, продавці гадки не мали. Етиловий спирт отримували поштою, після чого "на дому" самостійно розливали продукт у 1,5 л пластикові ємності", - кажуть в поліції.
Ціни за пляшку такої "горілки" чи "коньяку" коливалася від 130 до 180 грн.
Організатором виявився 52-річний містянин. Він залучив до комерційної схеми сімох спільників, серед яких двоє жінок. Всі питання про оборудки щодо продажу, потреб та фінансів узгоджували за допомогою месенджерів у телефонному режимі.
"Один із поплічників, 42-річний громадянин Вірменії, у Харкові здійснював постійне постачання сурогату своїм житомирським "колегам". Чоловік надсилав сировину для виготовлення спиртовмісного товару поштою, втім будь-яких документів, які б підтверджували походження підакцизної продукції, її якість та законність виробництва, він не мав", - додали в поліції.
У квітні 2023 року правоохоронці провели 21 санкціонований обшук на теренах трьох областей. Тоді ж вилучили понад 15 тонн спирту вартістю близько 1,5 мільйона гривень, близько 800 тисяч гривень готівки, кілька десятків банківських карток та десятки мобільних телефонів, два легковики, бус та напівпричеп, пластикову тару для розливу, інші свідчення протиправної діяльності.
За висновками експертиз, вилучена рідина є спиртом етиловим, однак не відповідає вимогам ДСТУ.
"Доходи житомирянина за реалізацію незаконно виготовлених спирту етилового та алкогольних напоїв склали понад 641 тисячу грн, а його колега з Харкова отримав прибуток від бізнесу на більш ніж 428 тисяч грн", - інформує ГУ Нацполіції в Житомирській області.
Організатора бізнесу та постачальника продукції слідчі підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України.
Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна.
Також усім учасникам організованої злочинної групи інкриміновано ч. 1 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) КК України. Відповідно до чинного законодавства такі дії караються штрафом від 5 000 до 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.