Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • У Житомирі медики вимагали хабар з учасника АТО за оформлення інвалідності

У Житомирі медики вимагали хабар з учасника АТО за оформлення інвалідності

  • Фото: СБУ
  • 26 травня, 2022 13:14

У Житомирі Служба безпеки України викрила медиків, які вимагали від учасника АТО хабарі за сприяння в оформленні інвалідності. Про це 26 травня повідомила пресслужба відомства.

Оперативники спецслужби встановили, що медична працівниця однієї з комунальних установ Житомирської міської ради за 14,4 тис. гривень пообіцяла допомогу пораненому АТО-шнику у правильному оформленні документів попереднього медичного огляду. 

«У цю ж суму входили «гарантії» її впливу на членів лікарсько-консультативної комісії для видачі колишньому військовому направлення для проходження МСЕК для оформлення групи інвалідності», - інформує СБУ.

Правоохоронці задокументували, що у цього ж пораненого військовослужбовця вимагав хабар ще один медик – член лікарської комісії Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи. 

«За свій підпис під профільним висновком лікар зажадав 8 тисяч гривень. У протилежному випадку він «пообіцяв» проблеми із оформленням інвалідності або й взагалі її непродовження», - додали в спецслужбі.

Таким чином, процес «супроводження» одноразового оформлення інвалідності коштував пораненому майже 22,5 тисячі гривень, хоча колишній військовослужбовець мав на це повне законне право, наголошують в СБУ.

Правоохоронці затримали посадовця МСЕК «на гарячому» під час одержання обумовленої суми хабаря на одній із вулиць Житомира.

За матеріалами СБУ йому повідомлено про підозру за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. 

Медичній працівниці комунальної установи інкримінується вчинення злочину за ч.3 ст.369-2 (зловживання впливом) КК України. 

«Триває досудове розслідування, в межах якого перевіряється інформація щодо інших можливих фактів вимагання фігурантами проваджень неправомірної вигоди та причетності до правопорушень інших працівників медичних установ міста», - зазначили в Службі безпеки України.

Поділитись

Новини по темі: