Цими вихідними у Житомирському районному управлінні поліції зареєстровано два випадки шахрайства під час здійснення фінансових операцій на торговельних платформах.
Містяни віддали інтернет-ошуканцям понад 30 тисяч гривень.
"Жителька Житомирського району на одному з торговельних інтернет-майданчиків продавала шкільний рюкзак. Домовившись з покупцем, жінка ввела всі фінансові реквізити, потрібні нібито для підтвердження сплати та перейшовши за посиланням, яке надіслав продавець в особистих повідомленнях. Як результат – з її банківських карток було знято понад 3,5 тисячі гривень та 450 доларів", - йдеться в повідомленні.
За аналогічним алгоритмом втратив свої заощадження містянин, який хотів продати сантехнічне обладнання.
Нині в обох випадках поліцейські розпочали кримінальні провадження, у межах яких встановлюють причетних до правопорушень. Правова кваліфікація - ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Водночас правоохоронці вкотре закликають громадян дбати про збереження власних коштів під час здійснення будь-яких фінансових операцій в інтернет-мережі.
У поліції наголошують:
- не контактуйте в месенджерах, не передбачених сервісом, з неперевіреними продавцями в інтернет-магазинах та торговельних сторінках (звертайте увагу на спеціалізовані рейтинги та відгуки користувачів);
- для захисту своїх коштів користуйтеся послугою доставки з післяплатою, чи послугою «захищеної оплати»;
- не переходьте за посиланнями для проведення чи підтвердження оплати товару, надісланими в особистих повідомленнях.
Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.