14 серпня, 2022
Ми в соцмережах

СБУ повідомила про затримання проросійського блогера Шарія

  • Фото: СБУ
  • 5 травня, 2022 10:53

В Іспанії затримано проросійського блогера Анатолія Шарія, якого СБУ підозрює у державній зраді. Про це 5 травня повідомила пресслужба СБУ. 

"Правоохоронні органи Іспанії затримали А. Шарія 4 травня 2022 року. Це стало можливим завдяки тісній взаємодії Служби безпеки України з Офісом генерального прокурора, міжнародними партнерами та у результаті багаторівневої спецоперації українських правоохоронців", - йдеться у повідомленні.

Українська спецслужба підозрює Шарія у вчиненні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України: 

  • ст. 111 (Державна зрада);
  • ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

"На переконання слідчих СБУ, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур", - зазначили в Службі безпеки України.

За інформацією спецслужби, низкою експертних досліджень встановлено, що в інтерв’ю та виступах Анатолія Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

"Продовжуються всі необхідні слідчо-оперативні заходи для того, щоб ця особа відповіла за свої дії перед законом", - резюмували в СБУ.

Поділитись

Новини по темі: