25 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • «Працівники банків» вкрали у жителів області понад 40 тисяч гривень: як не стати жертвою шахраїв

«Працівники банків» вкрали у жителів області понад 40 тисяч гривень: як не стати жертвою шахраїв

  • Фото: ілюстративне
  • 28 липня, 2023 13:33

Поліція повідомляє, що активізувались шахраї, які під виглядом «працівників банків», виманюють гроші у жителів Житомирської області.

Тільки за минулу добу поліцейські зафіксували кілька подібних випадків та розпочали розслідування.

Житель Брусилівської громади повірив «працівниці» банку, яка повідомила, що йому нарахована матеріальна допомога. Нібито для здійснення переказу 66-річному чоловікові необхідно було вказати всі реквізити його картки, у тому числі й секретні. У результаті з його рахунку було знято майже 3 тисячі гривень.

На початку липня 39-річна житомирянка за допомогою «працівника служби безпеки банку» сподівалася покращити захист свого рахунку. А вчора вона дізналась, що таким чином шахраї збагатилися на майже 38 тисяч гривень її коштом. 

Ще одну житомирянка «банкіри» сповістили про несанкціонований доступ до її рахунку. Після низки операцій з повідомленням секретних кодів незнайомцям 59-річна жінка втратила з рахунку 5,8 тисячі гривень.

Нині поліцейські встановлюють причетних до шахрайств.

 

Як не стати жертвою шахраїв

 

Водночас правоохоронці закликають жителів області не довіряти повідомленням незнайомців про блокування банківських рахунків, заміну паролів чи банківських карток, що потребують невідкладних дій без відвідування банківської установи та повідомлення стороннім інформації, у тому числі цифрових кодів та паролів, надісланих у телефонних повідомленнях.

 

Запам’ятайте прості правила:

Конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть працівникам фінансових установ. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо, особливо в телефонному режимі.

Працівники банків не можуть просити вас вчинити якісь грошові перекази нібито для захисту ваших же коштів або перейти за посиланнями, надісланими в особисті повідомлення у месенджерах та ввести там ваші дані.

Уважно читайте сповіщення, що приходять на ваш мобільний телефон, та не повідомляйте цифрові коди й інші паролі стороннім особам, ким би вони не називались.

За потреби якихось негайних дій з банківською карткою (блокування у разі втрати чи крадіжки, незрозумілої ситуації) особисто зателефонуйте в фінансову установу за номером, вказаним на картці чи договорі на обслуговування та проконсультуйтеся з фахівцем.

Усі необхідні операції, що стосуються зміни банківських рахунків, їх відкриття чи закриття, інші дії проводьте особисто у фінансових установах.

Поділитись

Новини по темі: