22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Постраждало більше тисячі українців: кібер-шахраї з Житомирської області видурили в людей 2 мільйони гривень

Постраждало більше тисячі українців: кібер-шахраї з Житомирської області видурили в людей 2 мільйони гривень

  • Фото: ілюстративне
  • 1 грудня, 2022 13:48

Служба безпеки України викрила в Житомирській області групу хакерів, яка зламала близько тисячі акаунтів українців у соціальних мережах та видурила у них майже 2 мільйони гривень. Кібер-шахраями виявились троє мешканців Житомирщини – усі віком від 24 до 26 років. Про це інформує Управління СБ України в Житомирській області.

Встановлено, що для зламу облікових записів користувачів зловмисники використовували фішингові посилання. 

"Спочатку вони "пропонували" роботу в інтернеті, для отримання більш детальної інформації про неї потрібно було перейти за посиланням – нібито для авторизації. Для перегляду "даних про вакансії" громадяни вводили логін і пароль до своїх акаунтів, які ставали автоматично відомі спільникам. Отримавши доступ до сторінок постраждалих, вони розсилали їх друзям повідомлення з проханням позичити гроші. Приводами для перерахунку коштів були хвороби чи ДТП, вартісні ліки чи банальне поповнення рахунку мобільного телефону", – повідомили в спецслужбі.

Щоб не викликати підозр, кібер-шахраї просили перерахувати невелику суму – одноразово 200 гривень.

Як встановила СБУ, отримані гроші зловмисники спочатку виводили на небанківські платіжні системи, а згодом – на платіжні картки і криптовалютні рахунки. Злам одного акаунта приносив спільникам прибуток від 2 до 7 тисяч гривень – залежно від кількості довірливих друзів та популярності скомпрометованого облікового запису.

"Для "продуктивної" роботи упродовж року їм знадобилися лише початкові знання у сфері інформаційних технологій, один ноутбук, декілька терміналів мобільного зв’язку та сотні Sim-карток, а також банківські картки. Їх було вилучено наприкінці минулого року у ході санкціонованих обшуків за місцями постійного і тимчасового проживання фігурантів справи", – додали в СБУ.

За матеріалами Служи безпеки України учасникам злочинної групи повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч.3 ст.27 (види співучасників),
  • ч.3 ст.28 (вчинення злочину організованою групою),
  • ч.4 ст.190 (шахрайство),
  • ч.2 ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

 

Фото: СБУ

Поділитись

Новини по темі: