Як ніхто краще, шахраї адаптуються до нових схем виманювання грошей. Фішингові сайти, "розблокування" банківських карток, "ваш син потрапив у біду" та інші - вже стали доволі відомими на загал. Проте амбіції шахраїв полишити свою справу це не зупиняє.
Доволі поширеними стали психологічні та технологічні прийоми. Ошуканці маніпулюють емоціями та прийняттям спонтанних рішень, аби жертва не встигла оговтатись від прощання з власними грошима.
Громадська діячка з Житомира Ксенія Лаврина нещодавно ледь не потрапила на гачок до псевдо "працівників виконавчих і судових служб". Про це жінка розповіла Журналу Житомира.
Ксенія згадує, що історія почалась ще близько 8 місяців назад, коли випадково натрапила в соціальній мережі на сторінку експерементальних ліків:
"Мені було цікаво більше дізнатись про доказовість, безпечність та гарантії. На наступний день мені зателефонували і сказали, що замовлення оформлено та навіть скинули номер ТТН. Хоча підтвердження на відправку, я не надавала. Звісно, що сказала про свої права як споживача, що замовляти нічого не буду, на що менеджер погрожував, що вони відіслали і потрібно заплатити. Тоді мені видався дивним цей агресивний підхід маркетингу", - згадує жінка.
Про це вона забула. Але на днях отримала дзвінки вже наче від виконавчої служби Київського суду:
"Зателефонувала дівчина, яка озвучила, що за рішенням суду я маю сплатити кошти за посилку. За її словами, є вже вирок і постанова суду. І що, наче я повина була отримати сповіщення про це в Дії. Виконавча служба має стягнути з мене 5 тисяч гривень за тим рішенням.. Звісно, нічого екстренного я не стала приймати. Сказала, що нічого не отримувала і в Дії нічого не надходило".
Жінці почали погрожувати та залякувати відповідальністю.
"Це було так професійно. Хоча, коли я сказала, що мені треба все обговорити зі своїми юристами, впевненість в голосі співбесідниці зникла. Вона апелювала, що поганий зв'язок і що потрібно сплатити вказану суму", - зазначила Ксенія.
Згодом, звернувшись до юристів, вони підтвердили підозру жінки, що це шахрайська схема. Номер, з якого телефонували "виконачі службовці" був вже не активним.
скриншот Фейсбук
У пресслужбі МВС також підтвердили, що це шахрайський алгоритм. Раніше на поштові скриньки користувачів шахраї розсилали повідомлення нібито від господарського суду певної області. У листах вони повідомляли про «постанову про стягнення коштів».
У таких випадках радять звернутись до відділення поліції або ж юриста. У разі, якщо вперше чуєте про судові рішення, варто перевірити свій застосунок Дія. У жодному разі не надавати доступ до банківських карт чи особистих даних, не робити переказів на інші рахунки, які пропонують шахраї.
Перевіряйте інформацію та не робіть спонтанних рішень.