Детективи поліції завершили розслідування розкрадання понад 1,4 млн грн під час реконструкції ліцею в Житомирському районі. Підряднику та посадовцям ОДА загрожує ув'язнення, інформує поліція Житомирської області.
Слідчі встановили, що товариство, керівником якого є 57-річний житомирянин, виграло тендер та відповідно уклало договори про реконструкцію одного з ліцеїв у Житомирському районі ще у липні 2018 року. У договорі було зазначено, що ціна є сталою, а роботи повинні бути виконані до грудня 2018 року. Проте, упродовж подальшого періоду будо укладено ще дві додаткові угоди і відповідно збільшено загальну вартість реконструкції, що і без того складала понад 13 мільйонів гривень.
В документи внесли неправдиві дані й завищили ціни
Поліція встановила, що до офіційних документів про будівельні роботи було встановлено внесення неправдивих відомостей та завищення цін на витрачені та використані матеріали. Водночас, за інформацією правоохоронців, в справі замішані посадвці ОДА, які підписали документи і які стали підставою для виплати коштів.
"Колишній керівник одного з департаментів Житомирської ОДА підписав надані акти приймання виконаних будівельних робіт та інші відповідні документи, що стали підставою для проведення остаточних розрахунків за договором. Також документи про виконання робіт, що містили завідомо неправдиві відомості, підписав й інженер технічного нагляду", - інформує поліція", - зазначили у відомстві.
У результаті кошти були спрямовані на рахунок підприємства з Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету. Ними керівник підприємства розпорядився на власний розсуд.
Підряднику та посадовцям оголошено підозри
Наприкінці серпня 2022 року керівникові будівельної компанії було оголошено підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України) та службовому підробленні, тобто видачі завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України).
Двом посадовцям державних органів влади слідчі оголосили про підозри у службовій недбалості, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
4 листопада, після проведення всіх необхідних процесуальних дій, обвинувальний акт відносно службових осіб направлено до суду.
Водночас встановлено, що кримінальним правопорушенням спричинено майнову шкоду державі на загальну суму понад 1,4 мільйона гривень. Тож нині пред’явлено цивільний позов про її відшкодування.
Директору будівельного підприємства загрожує до 12 років ув’язнення із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Іншим посадовцям може загрожувати позбавлення волі до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.