23 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • На Житомирщині виправдали поліцейську, яку звинувачували у хабарництві: гроші є, доказів нема

На Житомирщині виправдали поліцейську, яку звинувачували у хабарництві: гроші є, доказів нема

  • Фото: tsn.ua
  • 15 грудня, 2023 10:29

Малинський районний суд Житомирської області виправдав старшу слідчу відділення Коростенського районного управління поліції від звинувачень в отриманні хабара.

Відповідний вирок міститься у реєстрі судових справ.

За версією обвинувачення, у 2019 році слідча поліції отримала 1000 доларів США за повернення автомобіля, вилученого під час розслідування кримінального провадження щодо підробки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

На свідоцтво було накладено арешт. В арешті ж на авто суд відмовив, отож поліціянтка повинна була негайно повернути його власнику. Натомість, за словами обвинувача, правоохоронниця почала вимагати хабар.

«16 грудня 2019 співробітниця поліції провела чоловік до свого службового кабінету, де він мав написати заяву від імені власника про повернення автомобіля. Слідча заяву зареєструвала в канцелярії відділу поліції. Після цього поліціянтка і громадянин вийшли на вулицю і разом пішли до найближчого парку, де нібито відбулася передача хабара», — йдеться у матеріалі Судового репортера.

Заяву на поліцейську написав товариш власника авто. У травні 2022 року він помер, показань у суді не було.

Що сказала обвинувачена поліціянтка

Обвинувачена заперечила скоєння злочину. За її версією, машину не повернули володільцю, оскільки в поліцію з цього приводу ніхто не звертався.

Вона сказала, що 30 жовтня 2019 року тільки повернулася додому з відпустки, яку проводила за кордоном, а тому цього дня не могла зустрітись з заявником, який стверджував, що цього дня вона озвучила йому суму хабара.

Слідча наголошує, що вперше зустрілась із заявником під час допиту стосовно автомобіля. Заявник наполегливо просив зустрічі з її начальником. Після цього, за її словами, чоловік неодноразово приходив до неї на роботу, навʼязливо телефонував і під час особистої зустрічі почав говорити про гроші.

Походження доларових купюр, вилучених з кишені її куртки, їй не відоме. Сторона захисту неодноразово заявляла про провокацію злочину.

«Виправдовуючи обвинувачену, суд зазначив, що досудове розслідування розпочато без будь-якої конкретизації та інформації про те, хто і за що вимагає неправомірну вигоду, де, у кого і при яких обставинах. Тобто, слідство розпочато у спосіб, який дозволяв провокацію і вибір учасників, в тому числі маніпуляції з заявником та визначення майбутнього підозрюваного. Це дозволяло вчиняти підбурювання до злочину і порушувало право на захист обвинуваченої вже на стадії розслідування», — зазначають у матеріалі.


Гроші в кишені є, доказів немає

Заявник — колишній працівник правоохоронних органів. Він подав заяву до СБУ, а не ДБР, про те, що слідча поліції висунула йому вимогу сплатити 1000 доларів за повернення авто.

Із матеріалів НСРД вбачається, що заявник сам був активним та наполегливим ініціатором зустрічей і передачі коштів обвинуваченій.

Вимагання і обговорення суми не було зафіксовано. Зі змісту розмов можна дійти висновку, що повернення автомобіля вирішувалося на місці і не було розтягнуте в часі, починаючи з 30 жовтня.

Заявник виступав активним лідером у розмовах і в його діях суд бачить ознаки підбурювання обвинуваченої до надання неправомірної вигоди. Саме він 12 грудня (а не 30 жовтня, 27 листопада чи 9 грудня) озвучує суму коштів за вирішення питання «один і три нулі».

Контактів між заявником та обвинуваченою 30 жовтня 2019 року не зафіксовано, що спростовує версію обвинувачення про висунення вимоги хабара саме в цей день.

На думку суду, у матеріалах справи немає доказів щодо погроз з боку обвинуваченої. Вона не примушувала його і не говорила про необхідність сплатити кошти. 

Докази, здобуті в результаті проведення НСРД, визнані недопустимими, тому що отримані за допомогою провокації злочину.

Факту отримання коштів немає. У куртці поліціянтки справді знайшли кошти, проте на змивах рук немає слідів речовини, якою маркують гроші.

Слідчі виявили лише 900 доларів (а не 1000, як йшлося у заяві). Як вони опинились у кишені поліцейської та куди ділись ще 100 доларів, у матеріалах справи не вказується.

Співробітницю правоохоронних органів виправдано.

Поділитись

Новини по темі: