Понад 30 жителів різних областей України постраждали від дій 32-річного засудженого. Чоловік, перебуваючи у СІЗО, телефонував з власного мобільного. Він отримував конфіденційну інформацію для доступу до рахунків або спонукав громадян вчиняти перекази у мобільному банкінгу.
Про це повідомляє поліція Житомирської області.
«Слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області з’ясували, що 32-річний житель Київщини раніше був неодноразово засуджений. Останній раз - у лютому 2023 - за завдання умисних тяжких тілесних ушкоджень, та нині перебуває у слідчому ізоляторі однієї з виправних установ на Житомирщині. Вже відбуваючи покарання, він розпочав нову протиправну діяльність. Для цього чоловік телефонував жителям різних регіонів України та називався працівником банку. Він повідомляв абонентам, що на їх рахунки надійшли виплати від сервісу фінансової установи, а для отримання коштів нібито необхідно було вчинити певні дії у банківському мобільному додатку. Довірливі співрозмовники дотримувались вказівок, наданих їм «менеджером банку», а в результаті втрачали власні кошти. Подекуди кількість проведених фінансових операцій, вчинених одним потерпілим під «шахрайським супроводом», сягала десяти. Ще у низці випадків чоловік виманював у громадян відомості про номери їх банківських карток та пін-коди, а потім самостійно вчиняв перекази на власну користь», — йдеться у повідомленні.
Загальні збитки, завдані потерпілим, коливаються від 900 до майже 115 000 гривень. Загальна сума, яку виманив засуджений, становить понад 503 тисячі гривень.
У лютому 2024 року поліцейські, за сприянням працівників оперативного підрозділу, припинили злочинну діяльність чоловіка. Правоохоронці провели обшук у приміщенні, де утримувався ув’язнений, та вилучили засіб зв’язку, сім-карти мобільних операторів та чорнові записи. За клопотанням слідчих було також накладено арешт на грошові кошти на банківських рахунках підозрюваного з метою компенсації заподіяних збитків потерпілим.
Після збору необхідних доказів і свідчень, а також отримання результатів судових експертиз, слідчі інкримінували чоловіку заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайства), вчиненому повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 2, ч. 4 ст. 190 КК України). Наразі справа направлена до суду.
Згідно з чинним законодавством, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
Фото: Поліція Житомирської області