Привласнили 2 мільйони гривень з бюджету: на Житомирщині поліцейські відправили на лаву підсудних трьох посадовців сільради.
Про це 23 жовтня Журналу Житомира передає поліція області.
Виконуючий обов’язки голови, депутатка та фахівець однієї з сільських рад Житомирського району, провели закупівлю електрогенераторного обладнання для потреб громади, поклавши до власних кишень значну частину коштів. Вартість устаткування подекуди вдвічі перевищувала ринкову.
"У ході досудового розслідування слідчі відділу поліції №1 Житомирського райуправління встановили, що схему привласнення бюджетних коштів організував виконуючий обов’язки голови сільради. 38-річний житомирянин,
без проведення процедури публічної закупівлі ,на власний розсуд уклав договори про придбання товарів за значно завищеними цінами. У листопаді 2022 року така оборудка була проведена під час придбання генераторної установки. «На папері» ціна товару становила понад 1,7 млн грн., що майже на 0,5 мільйона гривень перевищувало ринкову вартість. Вже у грудні 2022 року посадовець залучив до своїх махінацій депутатку сільської ради, яка є директоркою товариства з обмеженою відповідальністю. Цього разу сума, вказана у договорі на придбання 10 генераторів, сягнула 2,8 млн грн. та перевищувала ринкову вартість на майже 1,5 мільйона гривень. Після отримання коштів 47-річна жінка переказала надлишок на інші рахунки як сплату за різні товари, тим самим легалізувавши його", - повідомили в поліції.
Також викрито участь у злочинній схемі фахівця відділу ЖКГ сільської ради. Чоловік завірив власним підписом документацію про отримання генераторів від підприємства, яким керувала депутатка, хоча фактично обладнання надійшло до сільради лише за кілька місяців після укладання угоди.
Загальна сума збитків, спричинених діями посадовців сільській раді, становить 1 937 866 грн.
Нині колишньому виконуючому обов’язки голови сільської ради правоохоронці інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4,5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Депутатці-підприємиці – ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) та ч.1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України. Фахівець з ЖКГ також відповідатиме за службове підроблення.
Оперативний супровід у провадженні здійснювали працівники УСБУ в Житомирській області. Процесуальне керівництво – Житомирська окружна прокуратура.
Згідно з чинним законодавством першим двом фігурантам загрожує від 7 до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Службове підроблення, вчинене фахівцем з ЖКГ, карається штрафом від 34 до 68 тисяч гривень або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на такий же строк.