Житомирською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно злочинного угруповання за фактом заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, на підставі підроблених документів, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Про це 21 березня ЖЖ повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
"Організатор злочинної групи - директор приватного товариства, у партнерстві з керівником агропідприємства, восени 2020 року посадили горіховий сад у Звягельському районі. А згодом аби заволодіти коштами цільової державної програми для підтримки сільгосптоваровиробників, взялися за фальсифікацію документів. Для цього залучили знайомого, оформивши на нього фіктивне підприємництво. Ділки імітували між своїми підприємствами купівлю-продаж та сплату за висадження понад 20 тис. садженців горіхів. Потім склали документи з недостовірними відомостями і надали їх відповідній комісії для одержання від держави часткового відшкодування витрат", - йдеться в повідомленні.
Експерти встановили, що внаслідок незаконної оборудки обвинувачені безпідставно одержали 6,5 млн грн фінансової допомоги. Кримінальний прибуток, провернувши фіктивні фінансові операції через підконтрольні агрофірми і приватних підприємців, легалізували та використали в своїх інтересах.
"Стосовно одного фігуранта – приватного підприємця – матеріали виділені в окреме провадження у зв’язку з оголошенням його у розшук. Наразі прокурором заявлено цивільний позов про стягнення з обвинувачених усієї суми заподіяних збитків. Також накладено арешт на житловий будинок та частку корпоративних прав у статутному капіталі товариства організатора злочинного угруповання", - зазначили в прокуратурі.
Досудове розслідування проводить ГУ Нацполіції в Житомирській області, оперативний супровід - Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР НПУ.
Фото: поліції