Дзвінок від «псевдобанкіра» – хоч і не нова схема, але за її допомогою шахраї продовжують видурювати гроші у громадян. На мобільний телефонує незнайомець, повідомляє про сторонній доступ до рахунків або пропонує оновити дані, додатково захистити заощадження, перевипустити карту тощо. У результаті виманює персональні дані, а потерпілі втрачають заощадження.
Про це попереджує поліція Житомирської області.
На такий гачок потрапила 61-річна жителька Коростеня.
"Заявниця розповіла поліцейським, що вдень 11 січня отримала дзвінок від «працівника банку», який стверджував, що з її картки намагались зняти кошти. Тож аби захистити рахунок потрібно було назвати представникові фінансової установи пін-код та CVV код картки. Після того, як заявниця зробила це, отримала повідомлення про списання майже 75 тисяч гривень", - йдеться в повідомленні.
Тож поліція вкотре наголошує:
- за жодних обставин нікому не повідомляйте персональні дані щодо банківських карток та рахунків;
- якщо ж ви отримуєте дзвінок від працівника банку з проханням надати конфіденційну інформацію, або здійснити якісь маніпуляції на банкоматі - запитайте, коли й до якого відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не в телефонному режимі. Після того перервіть розмову та зателефонуйте особисто до служби підтримки банку (контакти зазначені на звороті пластикової картки);
- ніколи не повідомляйте (в тому числі – співробітникам банку, а також знайомим, друзям, родичам, продавцям в магазині) пін-код вашої картки, а також секретні одноразові коди, які надходять в смс-повідомленнях.