21 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • На Житомирщині фермерське господарство видобувало пісок та завдало державі 5 млн грн збитків: керівник отримав підозру

На Житомирщині фермерське господарство видобувало пісок та завдало державі 5 млн грн збитків: керівник отримав підозру

  • Фото: Поліція
  • 28 травня, 2024 17:44

Встановлено, що на орендованих землях у Радомишльській громаді під час сільськогосподарських робіт, ініційованих керівником агропідприємства, здійснено незаконний видобуток піску. Всього було самовільно вимито понад 4 370 м3 корисної копалини. Про це повідомили в поліції. 

З 2012 року фермерське товариство вирощувало ягоди та трави. Полив рослин здійснювався з трьох водонакопичувальних басейнів, що знаходилися на орендованій території, -  встановили слідчі відділення №3 (м. Радомишль) Житомирського райуправління.

Однак упродовж семи місяців минулого року працівники підприємства самовільно збільшили глибину однієї з водойм, вимиваючи пісок. Усі роботи проводилися за ініціативи керівника, як службової особи, та з використанням спеціального обладнання. Жодних законних підстав для такої діяльності в агропідприємства не було.  

Після видобутку корисну копалину використовували для вирівнювання використовуваної земельної ділянки. Таким чином господарство ще й зекономило кошти, отримавши прибуток у понад 723 тисячі гривень. 

Слідчі встановили, що внаслідок незаконного видобування піску державі було заподіяно екологічного збитку на понад 4 мільйони 918 тисяч гривень.  

Нині 67-річному керівнику господарства інкриміновано вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) та ч. 2 ст. 364-1(Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) КК України. Процесуальне керівництво у провадженні здійснює Радомишльський відділ Коростишівської окружної прокуратури. 

Обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. 

Журнал Житомира писав, двометровий котлован: на Житомирщині невідомі нелегально видобували пісок.

На Житомирщині за 2 роки не видали жодного спецдозволу на видобуток бурштину.

Поділитись

Новини по темі: