18 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Керівницю банківської філії підозрюють в ошуканні клієнтів на понад 3,5 мільйона гривень

Керівницю банківської філії підозрюють в ошуканні клієнтів на понад 3,5 мільйона гривень

  • Фото: Поліція
  • 18 жовтня, 2024 16:25

Жительку Бердичівського району, яка працювала керівницею банківської філії, правоохоронці підозрюють у заволодінні коштами понад десяти вкладників. 34-річна жінка виготовляла підроблені офіційні документи, вводила в оману пенсіонерів та розпоряджалася їхніми грошима. 

Про це повідомили в поліції. 

Досудовим розслідуванням встановлено, що вкладники робили в банку гривневі та валютні депозити. За умовами договорів, які укладалися на піврічний термін, вони автоматично продовжувалися, якщо власник вирішував не отримувати кошти.

Натомість керівниця фінансової установи з 2018 по 2022 роки переконувала вкладників-пенсіонерів, подекуди особисто телефонуючи, що їм необхідно з’явитися для продовження договорів. Вона формувала неправдиві заяви на видачу готівки та документи, що виглядали як справжні. Клієнти, нічого не підозрюючи, ставили підписи й були впевнені, що надалі отримуватимуть прибутки. Тим часом жінка не вносила необхідних відомостей до автоматизованої банківської системи, тож насправді рахунки вкладників офіційно закривалися, а фігурантка отримувала готівку та розпоряджалася нею.

Для створення у клієнтів уявлення про існування вкладів на їх ім’я, вона неодноразово «продовжувала» такі угоди, щоразу видаючи нові несправжні документи. У кількох випадках пенсіонери повторно приходили до керівниці банку, бажаючи додатково поповнити свої рахунки, не підозрюючи, що їх не існує. Жінка знову виготовляла фальшиві документи, отримувала у них кошти та не проводила їх через касу, привласнюючи. 

Також слідчі з’ясували, що у двох випадках фінансистка вносила до інформаційної системи зміни щодо фінансових номерів клієнтів, вказавши підконтрольний собі. До того ж оформила та активувала банківську картку на ім’я клієнтки, але їй не передала. Згодом користувалася нею для зняття коштів з валютного рахунку.

Крім того, фігурантка заволоділа коштами рідних загиблого захисника. У серпні 2022 року двоє жінок, отримавши виплати з ОТЦК та СП, звернулися до керівниці банківської філії з наміром відкрити депозити. Вона знову виготовила й видала документи про неіснуючі рахунки. Фінансистка скористалася мобільним додатком у телефоні однієї з клієнток, нібито допомагаючи, та здійснила переказ 500 000 гривень з її рахунку на свій власний. Також переконала обох зробити кілька переказів з одного власного рахунку на інший та підписати сформовані через РОS-термінал чеки. Згодом за їх допомогою зняла готівку в касі. Загалом вона заволоділа 650 000 гривень однієї жінки та 350 000 гривень – другої.

Днями слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області повідомили колишній керівниці банківської філії про підозру у низці злочинів:

  • заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим повторно, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 2, ч. 3, ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України);
  • складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 1 ст. 366 КК України);
  • підробці документів на переказ (ч. 1, ч. 2 ст. 200 КК України);
  • легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 КК України);
  • несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах (ч. 1, ч. 2 ст. 362 КК України).

Процесуальне керівництво в досудовому розслідуванні здійснює Житомирська обласна прокуратура, оперативний супровід – співробітники УСБУ області.

 

Відповідно до чинного законодавства фігурантці може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Поділитись

Новини по темі: